czwartek, 20 czerwca 2024

Polityka

Joanna Skrzydlewska marszałkiem województwa łódzkiego

Choć wybory samorządowe były w kwietniu, to dopiero 11 czerwca udało się wybrać nowego marszałka województwa łódzkiego. Tę funkcję będzie pełniła radna Koalicji Obywatelskiej Joanna Skrzydlewska.

Dariusz Joński i Waldemar Buda do Parlamentu Europejskiego. Kto za nich do sejmu?

Nowi europosłowie z Łódzkiego - Dariusz Joński i Waldemar Buda - niebawem zmienią miejsce pracy. W sejmowych ławach zastąpią ich politycy KO i PiS, którzy według uzyskanego poparcia są następni w kolejności. A będą to prawdopodobnie byli wiceprezydenci Łodzi.

Nowi europosłowie z Łódzkiego i najwięksi przegrani wyborów [OFICJALNE DANE PKW]

Państwowa Komisja Wyborcza w poniedziałek, 10 czerwca, po godzinie 10 podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybrali 53 europosłów. Najwięcej wprowadzi ich Koalicja Obywatelska. Kto dostał mandat w naszym regionie? Oto nowi europosłowie z Łódzkiego.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Łódzkiem [DANE OFICJALNE]

W niedzielę 9 czerwca zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Polsce wybraliśmy 53 europosłów na kadencję 2024-2029. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Łódzkiem przyniosły politykom 2 mandaty. 

Kto zostanie europosłem? Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej głosów dostali politycy z Koalicji Obywatelskiej, za nimi PiS i Konfederacja. Kto dostał mandat? Kto zostanie europosłem?

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024. Sondaż Ipsos: KO 38,2 proc., PiS 33,9 proc.

W niedzielę, 9 czerwca, w Polsce odbyły się wybory europosłów. I chociaż na oficjalne wyniki będziemy musieli poczekać co najmniej do poniedziałku, sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego poznaliśmy w niedzielę, o godzinie 21.

Frekwencja wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Łódzkie na podium

W niedzielę, 9 czerwca, w Polsce odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Państwowa Komisja Wyborcza podała pierwsze dane. Frekwencja wyborcza na godz. 12 wyniosła 11,66 proc. To mniej, niż 5 lat temu.

Zbigniew Ziobro ukrywał dokumenty? Jest śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Łodzi wszczęła śledztwo dotyczące ukrywania dokumentów, które zostały znalezione w domu byłego ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro miał ukrywać akta śledztwa w sprawie śmierci jego ojca.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Kto za kogo w sejmie i radach

Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca 2024 roku, to też szansa dla tych polityków, którzy w nich nie startują. Szansa dla tych, którzy przegrali w wyborach parlamentarnych w Polsce w 2023 i wyborach samorządowych w kwietniu 2024. Kto za kogo zasiądzie w ławach sejmowych, sejmikach województwa, czy w radach powiatów i gmin?

Ile zarabia europoseł? Ponad 10 tysięcy euro, ale to nie wszystko

Ile może zarobić europoseł? Kilkukrotnie więcej niż poseł na Sejm  Rzeczpospolitej Polskiej. To niestety jeden z powodów, dla których politycy chętnie startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W kadencji 2024-2029 każdy z europosłów samej pensji może dostać prawie 9 tysięcy euro.

Apartamentowiec przy Piłsudskiego. Dwie wieże w Łodzi

Rada Miejska w Łodzi wyraziła zgodę firmie deweloperskiej na rozpoczęcie inwestycji budowy apartamentowca w ścisłym centrum. Dwie wieże w Łodzi powstaną przy skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza i alei Piłsudskiego.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Creative e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Uncategorized – branding factory. Produkcja suplementów diety.