niedziela, 19 maja 2024

Aktualności

Ekstremalne zagrożenie pożarowe. Pogoda w Łódzkiem zmieni się. IMGW ostrzega

Zagrożenie pożarowe, burze i silny wiatr to niebezpieczne połączenie. Pogoda w Łódzkiem w najbliższych godzinach zmieni się i może być niebezpieczna.

TEMU na celowniku Unii Europejskiej. Platforma może zniknąć z Europy

Chińska platforma sprzedażowa TEMU znalazła się na celowniku Unii Europejskiej. Organizacje konsumenckie chcą, by ograniczyć działalność chińskiej platformy zakupowej w Europie.

Remonty kamienic w Łodzi. Miasto zapowiada wielką rewitalizację

Kolejne remonty kamienic w Łodzi zapowiadają miejscy urzędnicy. 14 budynków zostanie wyremontowanych, a miasto planuje wydać na inwestycje 5 milionów złotych. To część Specjalnej Strefy Rewitalizacji.

Śmiertelny wypadek motocyklisty na A2. Autostrada zablokowana [ZDJĘCIA]

W piątek (17 maja) na autostradzie na wysokości miejscowości Joachimów-Mogiły doszło do groźnego wypadku. Wypadek motocyklisty na A2 miał miejsce około godziny 9. Na czas trwania akcji ratunkowej zablokowany został ruch w obu kierunkach.

Nowi prezydenci Łodzi. Pustelnik, Moskwa-Wodnicka, Wieczorek i Piotrowski

W wyborach samorządowych 2024 reelekcję w pierwszej turze wywalczyła Hanna Zdanowska. Prezydent Łodzi postanowiła jednak nie zmieniać całego zarządu Łodzi, a więc wiceprezydentów, skarbnika...

Zaobrączkowano pisklę. To 14 sokół wędrowny z elektrowni Bełchatów [ZDJĘCIA]

Od 2019 roku w bełchatowskiej elektrowni wykluło się 13 piskląt sokoła wędrownego. 14. sokół wędrowny przyszedł na świat wraz z początkiem wiosny. Samica właśnie została zaobrączkowana, naukowcy będą mieli możliwość obserwowania tego, gdzie i kiedy sokół wędrowny postanowi zrobić sobie przerwę w podróżach. 

Otwarto Dom Pomocy Społecznej dla psychicznie chorych. Pacjentów więcej niż miejsc

Dom Pomocy Społecznej dla psychicznie chorych w Łodzi pierwszych pacjentów przyjmie w czerwcu. W placówce jest miejsce dla 60 osób. Potrzeby są tak duże, że każde tego typu miejsce jest na wagę złota. Dom Pomocy Społecznej dla psychicznie chorych w Łodzi pierwszych pacjentów przyjmie w czerwcu. W placówce jest miejsce dla 60 osób. Potrzeby są tak duże, że każde tego typu miejsce jest na wagę złota.

Spalarnia śmieci w Łodzi. Veolia nie dostała dotacji, ale złożyła nowy wniosek

Spalarnia śmieci w Łodzi to temat, który powraca każdego roku, a przeciwko któremu regularnie organizowane są protesty. Veolia, która planuje budowę spalarni na łódzkim Widzewie, złożyła nowy wniosek o przyznanie dotacji na inwestycję.

Tunel pod Łodzią połączy całą Polskę. Pociągi pojadą za dwa lata

Minister infrastruktury, Dariusz Klimczak, mówił dziś (15 maja) w Łodzi o postępach inwestycji, która będzie kolejowym przełomem w kraju. Tunel pod Łodzią ma zagwarantowane finansowanie, a pociągi pojadą nim za dwa lata.

Łódzki urzędnik brał łapówki od deweloperów. Sprzedawał informacje z bazy danych łódzkich nieruchomości

Pracownik Łódzkiego Ośrodka Geodezji zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Mężczyzna brał łapówki od deweloperów za informacje z bazy danych łódzkich nieruchomości. W sprawie zatrzymano kilkanaście osób.

Syn zabił matkę. Nikt go nie zatrzymał, więc sam zgłosił się na policję

Syn zabił matkę, sprzedał jej dom i zabrał pieniądze. Śledczy nigdy nie udowodnili mężczyźnie zabójstwa, więc ten czuł się bezkarny. Śledztwo umorzono, aż mężczyzna sam zgłosił się na policję. Teraz grozi mu dożywocie.