czwartek, 20 czerwca 2024

Wiadomości

Profesor Jacek Moll doktorem honoris causa Politechniki Łódzkiej

Szef kliniki kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi odebrał w środę 19 czerwca wziął udział w uroczystości na swojej pierwszej uczelni. Jacek Moll został doktorem honoris causa Politechniki Łódzkiej, na której skończył - jeszcze przed medycyną - studia na wydziale mechanicznym.

Zmiany księży w archidiecezji łódzkiej [LISTA]

W poniedziałek 17 czerwca na tzw. Mszy Posłania księża z archidiecezji łódzkiej odebrali z rąk kardynała Grzegorza Rysia decyzje o zmianach personalnych. Zmiany księży w archidiecezji łódzkiej dotyczą kilkudziesięciu kapłanów.

Kara za nieprzeprowadzenie aborcji w Pabianicach. Szpital odwołuje się od decyzji NFZ

Pabianickie Centrum Medyczne odwołało się od decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia, który szpitalowi wymierzył karę finansową w wysokości ponad pół miliona złotych. Miała to być kara za nieprzeprowadzenie aborcji

Kierowcy zapomnieli o Red Light w Łodzi. Ponad 70 mandatów dziennie tylko na jednym skrzyżowaniu

W Łódzkiem system kamer Red Light działa na 8 skrzyżowaniach, w samej Łodzi na 4. Po kilku miesiącach tego roku wniosek jest jeden: kierowcy zapomnieli o systemie Red Light. Tylko na jednym ze skrzyżowań, dziennie kamery Red Light w Łodzi rejestrują wykroczenia ponad 70 kierowców. A już wkrótce system zostanie uruchomiony w kolejnej miejscowości województwa łódzkiego.

Rozbudowa A2 Łódź-Warszawa. Wiadomo, kiedy będzie trzeci pas

Rozbudowa A2 to jeden z kluczowych projektów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dwa pasy na odcinku Łódź Warszawa to zdecydowanie za mało. Ruch...

Taksówka na aplikację. Kierowca tylko z polskim prawem jazdy. Chodzi o bezpieczeństwo

Taksówka na aplikację, czyli zamawianie przewozu za pomocą smartfona, to bardzo popularna forma korzystania z transportu. Teraz każdy kierowca takiej taksówki musi mieć polskie prawo jazdy.

Mecz Polska-Holandia. Gdzie oglądać Euro 2024 w Łodzi? Jedyna taka strefa kibica

Polska rozpoczyna Euro 2024 od spotkania z Holandią. 16 czerwca w strefach kibica będzie można kibicować naszej reprezentacji. W Łodzi przygotowano wiele takich miejsc i jedno nietypowe. Mecz Polska-Holandia będzie można oglądać w basenie.

Wybuch gazu przy Piłsudskiego w Łodzi. Jedna osoba ranna

Do wybuchu gazu przy Piłsudskiego w Łodzi doszło w piątek, 14 czerwca. Eksplozja nastąpiła w kamienicy, w mieszkaniu na trzecim piętrze. Jedna osoba została ranna.

Utrudnienia na A1 w stronę Katowic. Ruch odbywa się tylko jednym pasem

Do czwartku potrwają utrudnienia na A1 koło Łodzi. W rejonie MOP Skoszewy Zachód (między Strykowem i Łodzią) na jezdni w stronę Katowic drogowcy wymieniają popękaną betonową płytę nawierzchni. Zamknięty jest prawy pas jezdni.

Joanna Skrzydlewska marszałkiem województwa łódzkiego

Choć wybory samorządowe były w kwietniu, to dopiero 11 czerwca udało się wybrać nowego marszałka województwa łódzkiego. Tę funkcję będzie pełniła radna Koalicji Obywatelskiej Joanna Skrzydlewska.

Katastrofa budowlana w Łodzi. W centrum zawaliły się dach i dwa stropy

We wtorek 11 czerwca w Łodzi zawalił się budynek. Katastrofa budowlana miała miejsce w ścisłym centrum miasta, przy ulicy Nawrot 38a.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Et mi proin facilisis odio id a et ut id nulla vitae turpis vel nec in amet, amet, nullam id consequat aliquam sed fringilla. We bring luxury & aesthetic to every social media strategy. Jak wyprodukować suplement diety – poradnik.