piątek, 21 czerwca 2024

Polska

Rozbudowa A2 Łódź-Warszawa. Wiadomo, kiedy będzie trzeci pas

Rozbudowa A2 to jeden z kluczowych projektów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dwa pasy na odcinku Łódź Warszawa to zdecydowanie za mało. Ruch jest na tyle duży, że...

Taksówka na aplikację. Kierowca tylko z polskim prawem jazdy. Chodzi o bezpieczeństwo

Taksówka na aplikację, czyli zamawianie przewozu za pomocą smartfona, to bardzo popularna forma korzystania z transportu. Teraz każdy kierowca takiej taksówki musi mieć polskie prawo jazdy.

Dariusz Joński i Waldemar Buda do Parlamentu Europejskiego. Kto za nich do sejmu?

Nowi europosłowie z Łódzkiego - Dariusz Joński i Waldemar Buda - niebawem zmienią miejsce pracy. W sejmowych ławach zastąpią ich politycy KO i PiS, którzy według uzyskanego poparcia są następni w kolejności. A będą to prawdopodobnie byli wiceprezydenci Łodzi.

Kto zostanie europosłem? Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej głosów dostali politycy z Koalicji Obywatelskiej, za nimi PiS i Konfederacja. Kto dostał mandat? Kto zostanie europosłem?

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024. Sondaż Ipsos: KO 38,2 proc., PiS 33,9 proc.

W niedzielę, 9 czerwca, w Polsce odbyły się wybory europosłów. I chociaż na oficjalne wyniki będziemy musieli poczekać co najmniej do poniedziałku, sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego poznaliśmy w niedzielę, o godzinie 21.

Zbigniew Ziobro ukrywał dokumenty? Jest śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Łodzi wszczęła śledztwo dotyczące ukrywania dokumentów, które zostały znalezione w domu byłego ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro miał ukrywać akta śledztwa w sprawie śmierci jego ojca.

Nielegalna migracja z Białorusi. Rozbito grupę ściągającą ludzi. Migranci mieli pracować w Łodzi

Nielegalna migracja z Białorusi to element wojny hybrydowej wymierzonej w Polskę. Grupy przestępcze wykorzystują sytuację do zarabiania. Ściągano migrantów do rzekomej pracy w Łodzi. Prokuratura Okręgowa w Łodzi postawiła zarzuty.

Centrum Decyzji Wizowych w Łodzi. Zbigniew Rau przed komisją wizową: Nie ja byłem inicjatorem

Powołanie Centrum Decyzji Wizowych w Łodzi było jednym z tematów przesłuchania Zbigniewa Raua, byłego ministra spraw zagranicznych, przez komisję śledczą do spraw afery wizowej.

Zastrzeżenie numeru PESEL, by uniknąć wyłudzenia kredytu. Ponad 3 mln zmian w mObywatelu

Zastrzeżenie numeru PESEL pozwoli uniknąć wyłudzenia kredytu. Już ponad 3 miliony Polaków wprowadziło taką zmianę w swojej aplikacji i serwiesie mObywatel. Banki i instytucje...

Zabójstwo w Skierniewicach. Zabił 65-lenią żonę i zgłosił jej zaginięcie

71-letni mieszkaniec Skierniewic zgłosił na policji zaginięcie swojej żony. Policjantom „zatroskany” mężczyzna zapomniał powiedzieć, że wcześniej zabił żonę. Zabójstwo w Skierniewicach szybko jednak wyszło na jaw.

Łódzkie: Nieprawidłowości w zarządzaniu nieruchomościami Skarbu Państwa

Najwyższa Izba Kontroli 28 maja 2024 opublikowała raport z kontroli nieruchomości Skarbu Państwa, którymi zarządzają jednostki samorządu terytorialnego. Kontrolerzy NIK znaleźli szereg nieprawidłowości w zarządzaniu nieruchomościami w każdym ze sprawdzanych samorządów. Skontrolowali 9 powiatów w Łódzkiem i jedno miasto na prawach powiatu.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P