czwartek, 20 czerwca 2024

Świat

Dariusz Joński i Waldemar Buda do Parlamentu Europejskiego. Kto za nich do sejmu?

Nowi europosłowie z Łódzkiego - Dariusz Joński i Waldemar Buda - niebawem zmienią miejsce pracy. W sejmowych ławach zastąpią ich politycy KO i PiS, którzy według uzyskanego poparcia są następni w kolejności. A będą to prawdopodobnie byli wiceprezydenci Łodzi.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024. Sondaż Ipsos: KO 38,2 proc., PiS 33,9 proc.

W niedzielę, 9 czerwca, w Polsce odbyły się wybory europosłów. I chociaż na oficjalne wyniki będziemy musieli poczekać co najmniej do poniedziałku, sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego poznaliśmy w niedzielę, o godzinie 21.

Nielegalna migracja z Białorusi. Rozbito grupę ściągającą ludzi. Migranci mieli pracować w Łodzi

Nielegalna migracja z Białorusi to element wojny hybrydowej wymierzonej w Polskę. Grupy przestępcze wykorzystują sytuację do zarabiania. Ściągano migrantów do rzekomej pracy w Łodzi. Prokuratura Okręgowa w Łodzi postawiła zarzuty.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Kto za kogo w sejmie i radach

Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca 2024 roku, to też szansa dla tych polityków, którzy w nich nie startują. Szansa dla tych, którzy przegrali w wyborach parlamentarnych w Polsce w 2023 i wyborach samorządowych w kwietniu 2024. Kto za kogo zasiądzie w ławach sejmowych, sejmikach województwa, czy w radach powiatów i gmin?

Ile zarabia europoseł? Ponad 10 tysięcy euro, ale to nie wszystko

Ile może zarobić europoseł? Kilkukrotnie więcej niż poseł na Sejm  Rzeczpospolitej Polskiej. To niestety jeden z powodów, dla których politycy chętnie startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W kadencji 2024-2029 każdy z europosłów samej pensji może dostać prawie 9 tysięcy euro.

Specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy. Senat przyjął nowelizację. Wsparcie już nie dla wszystkich

Senat przyjął w środę (22 maja) nowelizację specustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Świadczenie wychowawcze, czyli 800 plus i świadczenie dobry start będą wypłacane tylko pod warunkiem.

Tragedia w przestworzach. 1 pasażer nie żyje, 30 rannych

Na pokładzie samolotu singapurskich linii lotniczych z Londynu do Singapuru w poniedziałek 20 maja doszło do tragicznych wydarzeń. Jeden pasażer zginął, a 30 zostało rannych po tym, jak samolot wleciał w obszar turbulencji.

TEMU na celowniku Unii Europejskiej. Platforma może zniknąć z Europy

Chińska platforma sprzedażowa TEMU znalazła się na celowniku Unii Europejskiej. Organizacje konsumenckie chcą, by ograniczyć działalność chińskiej platformy zakupowej w Europie.

Oszukiwali na handlu paliwem. Straty państwa to ponad 22 miliony złotych

Prokuratura Regionalna w Łodzi skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej. Oskarżeni oszukiwali na handlu paliwem, nie płacąc podatków narazili budżet Polski na stratę ponad 22 milionów złotych.

Śmiertelny wypadek na Broniewskiego w Łodzi. Kierowca zatrzymany we Francji. Po 4 latach [WIDEO]

Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz Czerwoną Notą Interpolu przez 4 lata. To wtedy wydarzył się wypadek na Broniewskiego w Łodzi, którego mężczyzna był sprawcą.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 [KANDYDACI, ZASADY]

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce 9 czerwca 2024 roku Będzie to X kadencja tego zgromadzenia, która potrwa do 2029 roku. Będzie to kadencja, jakiej jeszcze nie było, bo kraje członkowskie muszą stawić czoła zagrożeniom, które nadchodzą zza wschodniej polskiej, czyli unijnej granicy.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
How artist can nulla vitae turpis vel. Contact – branding factory. Ioc producent suplementów na zlecenie.