wtorek, 16 lipca 2024

Edukacja

Porażające wyniki egzaminu ósmoklasisty w Łódzkiem. Zdawali też dorośli

Do egzaminu ósmoklasisty w Łódzkiem podeszło w 2024 roku ponad 11 tysięcy uczniów. Obowiązkowo zdawali egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wyniki egzaminu ósmoklasisty nie są jednak na najwyższym poziomie.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Łodzi

W środę 3 lipca uczniowie, którzy ukończyli szkoły podstawowe, poznali wyniki egzaminów. Teraz mają jeszcze czas, by wybrać nową szkołę. Do 8 lipca trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

CBA zatrzymało 4 pracowników uczelni. Wśród nich rektor i prorektor z Łodzi

Na polecenie Prokuratury Krajowej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 4 pracowników z prywatnych uczelni. Wśród zatrzymanych są rektor i prorektor z Łodzi.

Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi powróci. Szef MON podpisał list intencyjny

Wojskowa Akademia Medyczna powróci do Łodzi po 22 latach. Szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz, zapowiedział przygotowanie ustawy w tej sprawie jeszcze w tym roku.

Przemysław Wachowski ponownie rektorem ASP w Łodzi

W Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbyły się wybory rektora uczelni. Ponownie na to stanowisko został wybrany Przemysław Wachowski.

Zaobrączkowano pisklę. To 14 sokół wędrowny z elektrowni Bełchatów [ZDJĘCIA]

Od 2019 roku w bełchatowskiej elektrowni wykluło się 13 piskląt sokoła wędrownego. 14. sokół wędrowny przyszedł na świat wraz z początkiem wiosny. Samica właśnie została zaobrączkowana, naukowcy będą mieli możliwość obserwowania tego, gdzie i kiedy sokół wędrowny postanowi zrobić sobie przerwę w podróżach. 

Nowe zasady ortograficzne języka polskiego od 2026 roku

Od 1 stycznia 2026 wiele błędów pisowni przestanie być błędami. Natomiast dotychczas poprawna pisownia, stanie się wówczas błędna. Sprawdźcie, jakie zasady ortograficzne będą obowiązywać od 2026 roku.

Zapisy na półkolonie w Łodzi. Miejsca dla 9 tysięcy dzieci. Koszty, zajęcia, placówki

Rozpoczęły się zapisy na półkolonie w Łodzi. W tym roku przygotowano 9 tysięcy miejsc w miejskich placówkach. Pierwszy turnus rozpocznie się 24 czerwca.

Kongres fitness EU4YA w Łodzi. To największa w centralnej Europie taka impreza

EU4YA znów odbędzie się w Łodzi. Na ten kongres fitness czeka wielu miłośników sportu. To największy kongres dla managerów, trenerów personalnych, siłowych i fitness w centralnej Europie.

Wyłudzali dotacje dla szkół w Łodzi. W ławkach osoby zmarłe i prezesi słupy

Łódzka policja rozbiła grupę przestępczą, która wyłudzała dotacje dla szkół. Zatrzymano 25 osób, które wyłudziły co najmniej 140 milionów złotych.

Wymień śmieci na drzewko. Akcja MPO w Łodzi

Pozbywamy się śmieci, a w zamian dostajemy drzewko. Tak MPO w Łodzi będzie świętować Dzień Drzewa w piątek, 26 kwietnia. Wystarczy przywieźć śmieci do punktu selektywnej zbiórki odpadów.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P