piątek, 14 czerwca 2024

Biznes

Centrum Decyzji Wizowych w Łodzi. Zbigniew Rau przed komisją wizową: Nie ja byłem inicjatorem

Powołanie Centrum Decyzji Wizowych w Łodzi było jednym z tematów przesłuchania Zbigniewa Raua, byłego ministra spraw zagranicznych, przez komisję śledczą do spraw afery wizowej.

Zastrzeżenie numeru PESEL, by uniknąć wyłudzenia kredytu. Ponad 3 mln zmian w mObywatelu

Zastrzeżenie numeru PESEL pozwoli uniknąć wyłudzenia kredytu. Już ponad 3 miliony Polaków wprowadziło taką zmianę w swojej aplikacji i serwiesie mObywatel. Banki i instytucje...

New Iron w Łodzi gotowy. Apartamenty za miliony. Tak wygląda łódzkie żelazko [ZDJĘCIA]

Łódzkie żelazko wzorowane było na Flatiron Building w Nowym Jorku. Podobna jest jedynie konstrukcja ze względu na lokalizację działki. New Iron w Łodzi jest gotowy. Największy apartament sprzedano za blisko 5 mln zł.

Łódzkie: Nieprawidłowości w zarządzaniu nieruchomościami Skarbu Państwa

Najwyższa Izba Kontroli 28 maja 2024 opublikowała raport z kontroli nieruchomości Skarbu Państwa, którymi zarządzają jednostki samorządu terytorialnego. Kontrolerzy NIK znaleźli szereg nieprawidłowości w zarządzaniu nieruchomościami w każdym ze sprawdzanych samorządów. Skontrolowali 9 powiatów w Łódzkiem i jedno miasto na prawach powiatu.

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków: Olbrzymie zbiorniki retencyjne gotowe. Ma być bardziej ekologicznie

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi przechodzi modernizację. Zakończono budowę dwóch dużych zbiorników retencyjnych. Nowa instalacja przejmuje nadmiar deszczówki i usuwa z wody zdecydowanie więcej zanieczyszczeń.

Ile zarabia europoseł? Ponad 10 tysięcy euro, ale to nie wszystko

Ile może zarobić europoseł? Kilkukrotnie więcej niż poseł na Sejm  Rzeczpospolitej Polskiej. To niestety jeden z powodów, dla których politycy chętnie startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W kadencji 2024-2029 każdy z europosłów samej pensji może dostać prawie 9 tysięcy euro.

Apartamentowiec przy Piłsudskiego. Dwie wieże w Łodzi

Rada Miejska w Łodzi wyraziła zgodę firmie deweloperskiej na rozpoczęcie inwestycji budowy apartamentowca w ścisłym centrum. Dwie wieże w Łodzi powstaną przy skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza i alei Piłsudskiego.

Mikrogranty dla seniorów. 5 tysięcy złotych na projekt

Mikrogranty dla seniorów to konkurs na projekty promujące m.in. rozwój wolontariatu i samopomocy sąsiedzkiej. Można dostać 5 tysięcy złotych.

Wodny Rynek w Łodzi do likwidacji? Część działki przejmie deweloper

Mieszkańcy Starego Widzewa nie chcą pogodzić się z planami przekształcenia Wodnego Rynku w Łodzi. Jedna czwarta działki, na której znajdują się targowisko i parking samochodowy, ma zostać przekazana deweloperowi. Sam Wodny Rynek ma zostać przeniesiony, ale nie wiadomo jeszcze gdzie.

Dopłaty do przydomowych wiatraków. Rząd ogłosi program „Moja elektrownia wiatrowa”

Rząd planuje uruchomić dopłaty do przydomowych wiatraków. Wnioski będzie przyjmował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Będzie można dostać 30 tysięcy złotych dofinansowania.

TEMU na celowniku Unii Europejskiej. Platforma może zniknąć z Europy

Chińska platforma sprzedażowa TEMU znalazła się na celowniku Unii Europejskiej. Organizacje konsumenckie chcą, by ograniczyć działalność chińskiej platformy zakupowej w Europie.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Jak wygląda komora hiperbaryczna ?. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.