piątek, 19 lipca 2024

Kultura

Andrzej Seweryn honorowym obywatelem miasta Łodzi

W środę 26 czerwca radni Rady Miejskiej w Łodzi zdecydowali, że Andrzej Seweryn został honorowym obywatelem miasta Łodzi. Radni nie byli jednak jednomyślni.

Łódź Stand-up Festival 2024. Znani komicy w Atlas Arenie

Znani twórcy polskiego stand-upu w piątek (24 maja) rozbawią łodzian do łez. W Atlas Arenie odbędzie Łódź Stand-up Fesitval 2024. Na scenie wystąpią między innymi: Kacper Ruciński, Wiolka Walaszczyk i Rafał Rutek Rutkowski.

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje. Laureat Oscara miał 71 lat

Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara za muzykę do „Marzyciela”, twórca festiwalu Transatlantyk zmarł we wtorek 21 maja 2024 roku. Miał 71 lat. 

Nowe zasady ortograficzne języka polskiego od 2026 roku

Od 1 stycznia 2026 wiele błędów pisowni przestanie być błędami. Natomiast dotychczas poprawna pisownia, stanie się wówczas błędna. Sprawdźcie, jakie zasady ortograficzne będą obowiązywać od 2026 roku.

Noc Muzeów 2024 w Łodzi. Sprawdź atrakcje!

Lista atrakcji tegorocznej akcji jest niezwykle bogata. Zobaczcie, co w Noc Muzeów 2024 warto zobaczyć w Łodzi. Atrakcji wystarczy dla wszystkich, choć nie wszystkie dacie radę sprawdzić. Podpowiadamy.

Krystyna Janda w Łodzi. Spotkanie z aktorką i pokaz filmowy w EC1

Krystyna Janda w Łodzi spotka się ze swoimi fanami. Rozmowy poprzedni seans filmu "Słodki Koniec Dnia", w którym Janda gra główną rolę wybitnej pisarki Marii. Spotkanie 30 kwietnia w EC1.

Koncerty w Łodzi 27 i 28 kwietnia. Co robić w weekend w Łodzi?

Pogoda w weekend ma dopisać, a to dobra okazja, by wyjść z domu i spędzić czas na mieście. Szczególnie, że koncerty w Łodzi zapowiadają się ciekawie. Co robić w weekend w Łodzi? Podpowiadamy.

Kwiat Jabłoni w Łodzi. Koncert w Atlas Arenie. Bilety od 26 kwietnia

Mamy dobrą informację dla fanów śpiewającego rodzeństwa Sienkiewiczów. Kwiat Jabłoni w Łodzi! Koncert odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie.

Budżet obywatelski w Łodzi. Nowa edycja i nowe projekty, a kilkadziesiąt poprzednich nie udało się jeszcze zrealizować

Łódzki Budżet Obywatelski w tym roku ma do wydania ponad 30 milionów złotych. Mieszkańcy będą mogli składać wnioski od 10 maja. Tymczasem, kilkadziesiąt starych projektów wciąż czeka na realizację.

Marcelo Zammenhoff usłyszał wyrok w sprawie cyklu „Waginy polskie”

Łódzki artysta Marcelo Zammenhoff (wł. Piotr Wygachiewicz) usłyszał w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi prawomocny wyrok związany z jego pracami wystawionymi jako „Waginy polskie”.

Koncerty w Łodzi 20-21 kwietnia. Co robić w weekend?

Jeżeli ktoś zastanawia się co robić w weekend w Łodzi, to podpowiadamy. 20 i 21 kwietnia zapowiadają się muzycznie. Koncerty w Łodzi odbędą się w kilku miejscach.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P