niedziela, 19 maja 2024

Kultura

Nowe zasady ortograficzne języka polskiego od 2026 roku

Od 1 stycznia 2026 wiele błędów pisowni przestanie być błędami. Natomiast dotychczas poprawna pisownia, stanie się wówczas błędna. Sprawdźcie, jakie zasady ortograficzne będą obowiązywać od 2026 roku.

Noc Muzeów 2024 w Łodzi. Sprawdź atrakcje!

Lista atrakcji tegorocznej akcji jest niezwykle bogata. Zobaczcie, co w Noc Muzeów 2024 warto zobaczyć w Łodzi. Atrakcji wystarczy dla wszystkich, choć nie wszystkie dacie radę sprawdzić. Podpowiadamy.

Krystyna Janda w Łodzi. Spotkanie z aktorką i pokaz filmowy w EC1

Krystyna Janda w Łodzi spotka się ze swoimi fanami. Rozmowy poprzedni seans filmu "Słodki Koniec Dnia", w którym Janda gra główną rolę wybitnej pisarki Marii. Spotkanie 30 kwietnia w EC1.

Koncerty w Łodzi 27 i 28 kwietnia. Co robić w weekend w Łodzi?

Pogoda w weekend ma dopisać, a to dobra okazja, by wyjść z domu i spędzić czas na mieście. Szczególnie, że koncerty w Łodzi zapowiadają się ciekawie. Co robić w weekend w Łodzi? Podpowiadamy.

Kwiat Jabłoni w Łodzi. Koncert w Atlas Arenie. Bilety od 26 kwietnia

Mamy dobrą informację dla fanów śpiewającego rodzeństwa Sienkiewiczów. Kwiat Jabłoni w Łodzi! Koncert odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie.

Budżet obywatelski w Łodzi. Nowa edycja i nowe projekty, a kilkadziesiąt poprzednich nie udało się jeszcze zrealizować

Łódzki Budżet Obywatelski w tym roku ma do wydania ponad 30 milionów złotych. Mieszkańcy będą mogli składać wnioski od 10 maja. Tymczasem, kilkadziesiąt starych projektów wciąż czeka na realizację.

Marcelo Zammenhoff usłyszał wyrok w sprawie cyklu „Waginy polskie”

Łódzki artysta Marcelo Zammenhoff (wł. Piotr Wygachiewicz) usłyszał w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi prawomocny wyrok związany z jego pracami wystawionymi jako „Waginy polskie”.

Koncerty w Łodzi 20-21 kwietnia. Co robić w weekend?

Jeżeli ktoś zastanawia się co robić w weekend w Łodzi, to podpowiadamy. 20 i 21 kwietnia zapowiadają się muzycznie. Koncerty w Łodzi odbędą się w kilku miejscach.

Łódzka Aleja Gwiazd powiększa się. Wytwórnia Filmów Oświatowych ma swoją gwiazdę

Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi została uhonorowana gwiazdą. To najstarsza polska wytwórnia filmowa z 75-letnią historią. Łódzka Aleja Gwiazd ma 98. gwiazd.

Szkoła Filmowa w Łodzi. Milenia Fiedler ponownie rektorem

Szkoła Filmowa w Łodzi ma nowego - starego rektora. Komisja wyborcza uczelni wybrała na to stanowisko ponownie Milenę Fiedler. To jej druga kadencja.

Teatr w Łodzi na wiosnę. Jakie premiery i kiedy?

Teatr w Łodzi przygotowuje się do wielkich premier. W repertuarze teatralnym propozycje dla każdego rodzaju miłośnika sztuki. Jakie premiery i kiedy zaplanowano w łódzkich...