piątek, 14 czerwca 2024

Region łódzki

Utrudnienia na A1 w stronę Katowic. Ruch odbywa się tylko jednym pasem

Do czwartku potrwają utrudnienia na A1 koło Łodzi. W rejonie MOP Skoszewy Zachód (między Strykowem i Łodzią) na jezdni w stronę Katowic drogowcy wymieniają popękaną betonową płytę nawierzchni. Zamknięty jest prawy pas jezdni.

Joanna Skrzydlewska marszałkiem województwa łódzkiego

Choć wybory samorządowe były w kwietniu, to dopiero 11 czerwca udało się wybrać nowego marszałka województwa łódzkiego. Tę funkcję będzie pełniła radna Koalicji Obywatelskiej Joanna Skrzydlewska.

Rekolekcje w Porszewicach dla księży. Osoby seksualnie skrzywdzone w Kościele będą je współprowadzić

Rekolekcje w Porszewicach koło Pabianic będą wyjątkowe. Już zapowiedziano, że będą je współprowadzić osoby skrzywdzone seksualnie w Kościele. Organizatorem rekolekcji jest Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, Szkoła Ewangelizacji św. Andrzeja Żary „Syn Dawida” i Fundacja Składak.

Dariusz Joński i Waldemar Buda do Parlamentu Europejskiego. Kto za nich do sejmu?

Nowi europosłowie z Łódzkiego - Dariusz Joński i Waldemar Buda - niebawem zmienią miejsce pracy. W sejmowych ławach zastąpią ich politycy KO i PiS, którzy według uzyskanego poparcia są następni w kolejności. A będą to prawdopodobnie byli wiceprezydenci Łodzi.

Śmiertelny wypadek w Bobrownikach na DK70. 4 osoby nie żyją [ZDJĘCIA]

W poniedziałek 10 czerwca doszło do groźnego wypadku w powiecie skierniewickim na drodze krajowej nr 70 między Skierniewicami a Łowiczem. Wypadek w Bobrownikach miał miejsce tuż przed godziną 16. Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

Nowi europosłowie z Łódzkiego i najwięksi przegrani wyborów [OFICJALNE DANE PKW]

Państwowa Komisja Wyborcza w poniedziałek, 10 czerwca, po godzinie 10 podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybrali 53 europosłów. Najwięcej wprowadzi ich Koalicja Obywatelska. Kto dostał mandat w naszym regionie? Oto nowi europosłowie z Łódzkiego.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Łódzkiem [DANE OFICJALNE]

W niedzielę 9 czerwca zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Polsce wybraliśmy 53 europosłów na kadencję 2024-2029. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Łódzkiem przyniosły politykom 2 mandaty. 

Kto zostanie europosłem? Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej głosów dostali politycy z Koalicji Obywatelskiej, za nimi PiS i Konfederacja. Kto dostał mandat? Kto zostanie europosłem?

Frekwencja wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Łódzkie na podium

W niedzielę, 9 czerwca, w Polsce odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Państwowa Komisja Wyborcza podała pierwsze dane. Frekwencja wyborcza na godz. 12 wyniosła 11,66 proc. To mniej, niż 5 lat temu.

Burza w Łodzi i regionie. Ostrzeżenie IMGW w 14 województwach

Weekend w kraju zapowiada się burzowo i deszczowo. IMGW wydał ostrzeżenia obowiązujące w 14 województwach. Burza w Łodzi i regionie może pojawić się w godzinach wieczornych.

Korekta rozkładu jazdy ŁKA z powodu remontów. Nowe połączenia i pominięte stacje

W niedzielę, 9 czerwca, zacznie obowiązywać korekta rozkładu jazdy ŁKA. Zmiany będą obowiązywać do 31 sierpnia.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Jak wygląda komora hiperbaryczna ?. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.