Korek od wina… ociepli budynek. Włókiennicza w Łodzi z ekologiczną kamienicą

Ulica w Włókiennicza w Łodzi zmienia się nie do poznania. Kolejna kamienica nie tylko będzie wyremontowana, ale zaplanowano na niej elewację z ekologicznego granulowanego korka.

52 tysiące tulipanów w 35 odmianach! Ogród Botaniczny w Łodzi zakwitł

Ogród Botaniczny w Łodzi przygotował coś specjalnego dla zwiedzających. 52 tysiące tulipanów można oglądać na specjalnie przygotowanej rabacie w centralnej części ogrodu.

Niebieska pszczoła w zoo w Łodzi. Wystawa z Nowego Jorku. Jedyna taka w Polsce

Zoo w Łodzi chwali się unikatową wystawą, na której będzie można zobaczyć m.in. niebieską pszczołę. To wystawa, która przyjedzie z Nowego Jorku i będzie jedyną w Polsce.

Szkoła Filmowa w Łodzi. Milenia Fiedler ponownie rektorem

Szkoła Filmowa w Łodzi ma nowego - starego rektora. Komisja wyborcza uczelni wybrała na to stanowisko ponownie Milenę Fiedler. To jej druga kadencja.

Protest rolników w Łodzi. 12 kwietnia zablokowane ulice. Utrudnienia i objazdy

Na piątek, 12 kwietnia, zaplanowano protest rolników w Łodzi. To bez wątpienia największy taki protest w ostatnim czasie w tej części regionu. Policja ostrzega kierowców przed utrudnieniami.

Budżet Obywatelski 2024. Miasto przekazało 30 mln zł na realizację projektów. Wnioski od 10 maja

30 mln zł przekazało miasto na budżet obywatelski 2024. Mieszkańcy mają miesiąc na zastanowienie się, jaki projekt chcieliby w Łodzi. Nabór wniosków rozpocznie się 10 maja.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie miała nowy zarząd. Poprzedni został odwołany

Nowa rada nadzorcza odwołała we wtorek (9 kwietnia) zarząd ŁSSE. Przez osiem lat w zarządzie były dwie osoby: prezes Marek Michalik oraz wiceprezes Agnieszka Sygitowicz. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie miała zatem nowy zarząd, który zostanie wyłoniony w konkursie.

Loty z Łodzi. Dodatkowe czartery w majówkę i na wakacje

Pierwszy samolot na wypoczynek w majówkę wyprzedał się błyskawicznie, dlatego będą kolejne loty z Łodzi jeszcze w ostatnich dniach kwietnia. Gdzie na majówkę, a...

Ażurowa kamienica przy Piotrkowskiej w Łodzi. Miasto szuka wykonawcy

Ażurowa kamienica ma stanąć na rogu ulicy Piotrkowskiej i pasażu Schillera w Łodzi. To bez wątpienia jeden z ciekawszych budowlanych planów. UMŁ szuka wykonawcy tej inwestycji.

Wybory do sejmiku w Łódzkiem. PiS wygrało, ale może stracić władzę

Tegoroczne wybory do sejmiku w Łódzkiem mogą przetasować scenę polityczną. Choć procentowo PiS wygrało w tym regionie, może nie mieć większości i stracić władzę.

Wszystkie wyniki wyborów 2024 w Łódzkiem. Kto prezydentem, burmistrzem, wójtem [DANE PKW]

PKW opublikowała wszystkie dane z 7 kwietnia. Znamy wyniki wyborów 2024 w województwie łódzkim. Kto został prezydentem, burmistrzem wójtem?