wtorek, 23 lipca 2024

Wojsko

Burza w Łódzkiem. Uszkodzone śmigłowce wojskowe

Po nawałnicy, która przeszła przez Łódzkie w sobotni poranek strażacy interweniowali kilkaset razy. W powiecie łęczyckim zostało uszkodzonych kilka dachów, a w bazie wojskowej w Leźnicy Wielkiej uszkodzone zostały co najmniej 2 śmigłowce wojskowe.

Wojskowe Zakłady Lotnicze w Łodzi będą produkować Patrioty. Otwarto linię produkcyjną

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 w Łodzi będą produkować kontenery startowe pocisków Patriot. W czwartek (6 czerwca) otwarto linię produkcyjną. Zakłady dostały certyfikaty rządu USA oraz Lockheed Martin, uprawniające do rozpoczęcia produkcji.

Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi powróci. Szef MON podpisał list intencyjny

Wojskowa Akademia Medyczna powróci do Łodzi po 22 latach. Szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz, zapowiedział przygotowanie ustawy w tej sprawie jeszcze w tym roku.

Spór o plecak ewakuacyjny. Kosiniak-Kamysz: Mam spakowany. Błaszczak: To nieodpowiedzialne

Od początku rosyjskiej inwazji mam spakowany plecak ewakuacyjny - powiedział szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz. Do słów negatywnie odniósł się były szef MON, Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem ewakuacja i plecak ewakuacyjny to ostatnie, o czym powinien myśleć minister.

Wojsko wraca do szkoleń z użyciem materiałów wybuchowych i ostrą amunicją

Żołnierze będą szkolić się z użyciem materiałów wybuchowych i ostrej amunicji od 1 czerwca - zapowiedział Cezary Tomczyk, wiceszef MON. Szkolenia zostały przerwane przez...

Trenuj z wojskiem w Łódzkiem. Szkolenia w jednostkach w Zgierzu i Tomaszowie Mazowieckim

Rozpoczyna się kolejna, piąta edycja „Trenuj z wojskiem”. Otwarto nabór na szkolenia. W województwie łódzkim odbędą się w jednostkach w Zgierzu i w Tomaszowie Mazowieckim.

Wojsko chce wynająć lokal przy Więckowskiego w Łodzi. 5 pomieszczeń, po remoncie

Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła przetarg, w którym oferuje do wynajęcia lokal przy Więckowskiego w Łodzi. To 5 pomieszczeń po remoncie.

Edukacja z wojskiem. Fala chętnych na szkolenie. Ponad 800 zgłoszeń

Tylko w ciągu dwóch dni zapisów do programu Edukacja z wojskiem wpłynęło ponad 800 zgłoszeń. Zostały ostatnie dni na zapisy. Szkolenie będzie przeprowadzone od 6 maja do 20 czerwca.

Konkurs na nazwę F-35. Oszuści wyłudzają dane. Sztab Generalny WP ostrzega

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustami Fałszywy konkurs na nazwę F-35 może wyłudzić dane użytkowników.

Alarm w całym kraju. Premier wprowadził 2 stopień BRAVO

Premier Donald Tusk przedłużył w całym kraju 2 stopień BRAVO i 2 stopień BRAVO-CRP. W podpisanym w czwartek (29 lutego)  rozporządzeniu mowa także o...

Transportery Kleszcz z Kutna dla Wojska Polskiego. MON podpisało umowę

MON podpisało w środę (28 lutego) umowę z AMZ Kutno na dostawę transporterów Kleszcz dla Wojska Polskiego. To lekkie opancerzone transportery rozpoznawcze. Mają zastąpić wysłużone BRDM-2.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P