niedziela, 21 lipca 2024

Komunikacja

Lotnisko w Łodzi zatrudnia… zwierzęta. Jastrzębie, sokół i pies mają też urlop

Lotnisko w Łodzi jest zabezpieczane nie tylko przez pracowników. W tym trudnym zadaniu pomagają zwierzęta. Jastrzębie, sokół i pies pracują 2-3 dni w tygodniu, ale mają też urlop.

Zawalony most na Siewnej zostanie odbudowany. UMŁ: Ekspresowo, ale kilka miesięcy utrudnień

Most na Siewnej w Łodzi, który zawalił się podczas ostatniej piątkowej (12 lipca) burzy, zostanie ekspresowo odbudowany - zapowiadają łódzcy urzędnicy. Utrudnienia potrwają jednak kilka miesięcy.

Łódź Zarzew od września. PKP zapowiada nowy przystanek kolejowy

PKP PLK zapowiada uruchomienie nowego przystanku kolejowego. Łódź Zarzew kosztował ponad 4 mln zł. Na gotowych peronach przy wiaduktach drogowych na ul. Przybyszewskiego są już wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Do wykonania pozostały prace wykończeniowe.

Problemy na trasie tunelu pod Łodzią. Tarcza zatrzymana. Mieszkańcy nie wrócą do kamienic

Wstrzymano drążenie tunelu pod Łodzią. Tarcza Katarzyna ma postój interwencyjny. Lokatorzy kamienic przy Legionów nie mogą wrócić do swoich mieszkań.

Dworce kolejowe w Łodzi poza TOP 10

Urząd Transportu Kolejowego opublikował raport podsumowujący rok 2023, z którego wynika, że dworce kolejowe w Łodzi są poza TOP 10.

Lotnisko w Łodzi z większą liczbą lotów. Bilety już w sprzedaży. Dokąd loty z Łodzi?

Lotnisko w Łodzi wprowadza większa liczbę lotów do konkretnych krajów. To odpowiedź na duże zapotrzebowanie. Bilety już są w sprzedaży.

Tramwaj do Konstantynowa od 1 lipca. Kursy co 15 minut

Wraca tramwaj do Konstantynowa Łódzkiego. Od 1 lipca po pięciu latach przerwy trasę z Łodzi do Konstantynowa przejedzie linia nr 43. Tramwaj będzie kursował co 15 minut.

Darmowe bilety ŁKA dla uczniów i studentów. Zmiany od 1 lipca

Od 1 lipca do końca wakacji uczniowie i studenci dostaną darmowe bilety ŁKA. To specjalna promocja z okazji 10-lecia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

TBM Katarzyna wznowiła drążenie po 9 miesiącach. Tunel pod Łodzią kilkanaście metrów pod kamienicami

Duża TBM Katarzyna od piątku, 21 czerwca, drąży tunel pod Łodzią kilkanaście metrów pod kamienicami. Tarcza wznowiła prace po 9 miesiącach przerwy. Jednocześnie TBM Faustyna drąży mniejsze tunele.

Tunel pod Łodzią dla CPK powstanie. Przetarg pod koniec czerwca

Ministerstwo infrastruktury przedstawiło dziennikarzom plany dotyczące Kolei Dużych Prędkości. Wiadomo, że powstanie kolejny tunel pod Łodzią. Przetarg jeszcze w czerwcu.

Kierowcy zapomnieli o Red Light w Łodzi. Ponad 70 mandatów dziennie tylko na jednym skrzyżowaniu

W Łódzkiem system kamer Red Light działa na 8 skrzyżowaniach, w samej Łodzi na 4. Po kilku miesiącach tego roku wniosek jest jeden: kierowcy zapomnieli o systemie Red Light. Tylko na jednym ze skrzyżowań, dziennie kamery Red Light w Łodzi rejestrują wykroczenia ponad 70 kierowców. A już wkrótce system zostanie uruchomiony w kolejnej miejscowości województwa łódzkiego.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P