Podczas miejskiego kongresu Nowej Lewicy, który odbył się w sobotę w Łodzi, delegaci jednogłośnie wybrali Tomasza Trelę na przewodniczącego lokalnych struktur partii. To już czwarta kadencja posła na tym stanowisku. Decyzja zapadła bez sprzeciwu, co potwierdza silne poparcie, jakim Trela cieszy się wśród działaczy ugrupowania.
Jednomyślny wybór i nowe cele
Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi i sekretarz Nowej Lewicy w mieście, poinformowała po zakończeniu pierwszej części obrad:
Trela na szefa struktur miejskich został wybrany jednomyślnie. Został też wybrany nowy zarząd miejski Nowej Lewicy. Do końca roku odbędzie się kongres wojewódzki, a cykl wyborczy zakończy wybór nowego szefa partii w kraju
informuje Małgorzata Moskwa-Wodnicka.
Wybór Tomasza Treli na kolejną kadencję oznacza kontynuację dotychczasowej strategii partii w regionie. Podczas kongresu podsumowano ostatnie cztery lata działalności, które – jak podkreśla Trela – przyniosły Lewicy wymierne sukcesy.
Jesteśmy usatysfakcjonowani wynikami wyborów do samorządu. M.in. nasz radny wojewódzki Piotr Bors jest wiceprzewodniczącym sejmiku, mamy grono znakomitych radnych miejskich, wicemarszałka województwa. Ale przed nami są dalsze wyzwania
mówi Tomasz Trela.
Tomasz Trela i plany na przyszłość
W nowej kadencji Tomasz Trela zamierza skoncentrować się na dwóch głównych celach: zwiększeniu liczby mandatów poselskich z Łodzi oraz wzmocnieniu reprezentacji Lewicy w samorządzie. Wybory parlamentarne zaplanowane na 2027 rok mają przynieść co najmniej dwa mandaty dla łódzkich przedstawicieli ugrupowania.
Priorytetem na najbliższe cztery lata są wybory samorządowe. Przygotowujemy się do nich już dziś. Chcemy w 2029 roku mieć jeszcze większą reprezentację samorządową w radzie miejskiej i sejmiku województwa łódzkiego. Tym będzie podyktowana nasza praca
mówi poseł Tomasz Trela.
Tomasz Trela – polityk z doświadczeniem
Tomasz Trela od lat odgrywa istotną rolę w łódzkiej polityce. W latach 2014–2019 pełnił funkcję wiceprezydenta Łodzi. Od 2019 roku zasiada w Sejmie jako poseł Nowej Lewicy. Obecnie jest wiceszefem komisji śledczej ds. Pegasusa, wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego Lewicy oraz współprzewodniczącym struktur partii w województwie łódzkim.
Jego aktywność polityczna wykracza poza lokalne struktury. Trela angażuje się w ogólnokrajowe inicjatywy legislacyjne, a jego nazwisko regularnie pojawia się w kontekście najważniejszych działań Lewicy.
Kolejne etapy cyklu wyborczego partii odbędą się jeszcze w tym roku. Kongres wojewódzki zaplanowano na 8 listopada, a wybory przewodniczącego Nowej Lewicy w kraju – na 14 grudnia.
