czwartek, 20 czerwca 2024

Wybory 2024. Szósty kandydat na prezydenta Łodzi. Kim jest Jan Waliszewski?

Udostępnij

Jan Waliszewski jest szóstym kandydatem na prezydenta Łodzi. Będzie ubiegał się o to stanowisko z ramienia komitetu Akcji Narodowej. Jego kandydaturę ogłoszono w czwartek, 14 marca. Podczas konferencji prasowej Jan Waliszewski mówił, że idzie do wyborów „między innymi pod hasłem ograniczenia zadłużenia miasta.”

Jan Waliszewski kandydatem na prezydenta Łodzi

Waliszewski jest informatykiem, prowadzi własną firmę komputerową. Podczas studiów na Politechnice Łódzkiej w latach 1982-1988 był w opozycji antykomunistycznej. Był także  członkiem podziemnych struktur Niezależnego Zrzeszenia Studentów PŁ i reprezentantem NZS PŁ w Komisji Krajowej Związku.

Komitet Akcja Narodowa zgłosił swoich kandydatów także do Rady Miejskiej w Łodzi oraz sejmiku. Jan Waliszewski podczas konferencji prasowej mówił, że zależy jemu i pozostałym kandydatom na radnych między innymi „na przywróceniu znaczenia radom osiedli, które podczas prezydentury Hanny Zdanowskiej są pozbawione pieniędzy i wielu kompetencji.”

Idziemy do wyborów samorządowych pod ogólnym hasłem „Wygaszamy prezydenturę Hanny Zdanowskiej” – mówi szósty kandydat na prezydenta Łodzi.

To prawdopodobnie ostatni kandydat na prezydenta Łodzi w wyborach samorządowych 2024. W czwartek, 14 marca, o godzinie 16 upłynął termin na zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Jan Waliszewski będzie walczył o fotel prezydenta Łodzi z: ubiegającą się o reelekcję Hanną Zdanowską (KO), Klaudią Domagałą (Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy), posłanką Ewą Szymanowską (Trzecia Droga), posłanką PiS Agnieszką Wojciechowską van Heukelom, a także z Januszem Wdzięczakiem (Energia dla Łodzi).

Wybory samorządowe 2024 odbędą się 7 kwietnia, a druga zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Projects – branding factory.