Wiadomo, gdzie będzie Audioriver w Łodzi. O tym parku mówiono od dawna

Urząd miasta w końcu podał lokalizację festiwalu Audioriver w Łodzi. Dyskusja o tym, gdzie festiwal powinien się odbyć, trwała od miesięcy. O organizacji w tym parku mówiono od początku. Pierwszą ogłoszoną lokalizację – park na Zdrowiu – zbojkotowali mieszkańcy, którzy obawiali się nie tylko hałasu przez kilka dni. Była także obawa o stan parku po imprezie czy kondycję zwierząt w pobliskim zoo. Hanna Zdanowska ostatecznie zdecydowała, że Audioriver w Łodzi będzie, ale w innej lokalizacji.

Audioriver w Łodzi

Miejscem, które od początku wskazywali mieszkańcy na organizację tego typu wydarzenia, były łódzkie Błonia. I to właśnie tam odbędzie się impreza.

Potrzebowaliśmy czasu na szczegółowe analizy i ekspertyzy, żeby móc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że łódzkie Błonia będą najlepszym możliwym wyborem realizacji Audioriver w tym roku, czekamy teraz na pełną dokumentację od organizatora, tak jak w przypadku organizacji każdej dużej imprezy muzycznej – mówi Piotr Kurzawa, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Łódzcy urzędnicy zapowiadają także konsultacje ze wszystkimi zainteresowanymi. Spotkania mają pomóc określić sposób, w jaki Audioriver w Łodzi zostanie zorganizowany na Błoniach.

Organizator festiwalu także wydał w czwartek (14 marca) krótki komunikat w sprawie imprezy.

Wracamy do regularnej komunikacji, zdradzania programowych planów i tego, co kochamy najbardziej – dzielenia się muzyką i przeżyciami! Audioriver Festival 2024 odbędzie się na łódzkich Błoniach, na których powstanie magiczny ogród najlepszej muzyki elektronicznej – czytamy w komunikacie w mediach społecznościowych.

Festiwal Audioriver to impreza, która przez ostatnie lata organizowana była w Płocku. Pod koniec 2023 roku organizator zapowiedział, że Płock opuszcza, a w sprawie organizacji porozumiał się z Urzędem Miasta Łodzi. Audioriver w Łodzi odbędzie od 14 do 17 lipca.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości