wtorek, 23 lipca 2024

Audioriver w Łodzi, ale nie w parku na Zdrowiu. Hanna Zdanowska: Nie zgadzam się

Udostępnij

Hanna Zdanowska przeciwna lokalizacji festiwalu Audioriver. Ta decyzja zaskoczyła wielu, ponieważ od tygodni Urząd Miasta Łodzi bronił tego pomysłu i zapewniał, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. To jest zatem już pewne – Audioriver w Łodzi odbędzie się, ale nie w parku na Zdrowiu. Swoją decyzję prezydent Łodzi przekazała w mediach społecznościowych.

Audioriver w Łodzi, ale nie w parku na Zdrowiu

Festiwal Audioriver to impreza, która przez ostatnie lata organizowana była w Płocku. Pod koniec 2023 roku organizator zapowiedział, że Płock opuszcza, a w sprawie organizacji porozumiał się z Urzędem Miasta Łodzi. Oburzenie mieszkańców wywołała lokalizacja festiwalu, mianowicie ustalono, że impreza odbędzie się w parku na Zdrowiu.

Mieszkańcy sprzeciwiający się temu pomysłowi założyli grupę Zielone Serce Zdrowia i opublikowali petycję “Nie dla Audioriver w parku na Zdrowiu, tak dla Audioriver w Łodzi”. Na wtorek (13 lutego) inicjatorzy zapowiedzieli złożenie petycji i protest przed UMŁ. Ich krok uprzedziła Hanna Zdanowska, która 12 lutego w mediach społecznościowych opublikowała, że Audioriver w Łodzi odbędzie się, ale nie w lokalizacji, którą przez ostatnie tygodnie bronili łódzcy urzędnicy.

Nie ma mojej zgody na organizację Audioriver Festival w Parku im. Piłsudskiego. Przez ostatnie tygodnie obserwowałam to, co dzieje się wokół tematu Festiwalu. Widziałam, że sprawa wywołuje coraz większe emocje. Nie zabierałam do tej pory głosu, bo starałam się gruntownie wyrobić zdanie na ten temat, wsłuchiwałam się w to, co mówią i piszą mi na co dzień łodzianie – napisała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Ta decyzja zaskoczyła z pewnością nawet organizatora festiwalu, który w rozmowach z dziennikarzami nie zakładał innej lokalizacji imprezy. W mediach społecznościowych napisał, że niebawem zostanie podane miejsce, w którym odbędzie się Audioriver w Łodzi.

Nie była to dla nas łatwa decyzja, ale zmieniamy miejsce festiwalu z parku na Zdrowiu. Festiwal ma łączyć, a nie dzielić – czytamy we wpisie na profilu Audioriver Festival.

Festiwal Audioriver w Łodzi odbędzie od 14 do 17 lipca. To bez wątpienia jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej w tej części Europy.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P