piątek, 14 czerwca 2024

Ośrodek in vitro w ICZMP w Łodzi? Tego chce Łódzki Zespół Parlamentarny

Udostępnij

Politycy Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego chcą, by w łódzkim ICZMP powstał ośrodek in vitro. Zapowiadają pomoc w oddłużeniu szpitala.

Ośrodek in vitro w ICZMP w Łodzi

Łódzki Zespół Parlamentarny to zespół 15 posłów i 2 senatorów pochodzących z Łódzkiego. W regulaminie sejmowego zespołu zapisano, że jego „celem jest praca na rzecz rozwoju Łodzi i regionu łódzkiego.” Przewodniczącym ŁZP jest poseł KO Dariusz Joński.

Politycy zapowiedzieli, że chcą, by w ICZMP w Łodzi powstał ośrodek in vitro. Ogłosili to podczas konferencji prasowej w szpitalu.

Będziemy lobbować na rzecz tego szpitala, w którym rodzi się trzy i pół tysiąca dzieci rocznie. Chcemy, aby w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi powstał ośrodek in vitro – powiedział Dariusz Joński, poseł KO.

 

Dyrekcja szpitala usłyszała deklarację wsparcia w pozyskaniu na ośrodek in vitro w ICZMP pieniędzy z budżetu państwa, a także pomoc w oddłużeniu placówki.

To rodzi nadzieję, że będziemy mogli realizować cele, które przed szpitalem postawiono, czyli opiekę nad kobietą, kobietą ciężarną i dzieckiem – powiedziała prof. Iwona Maroszyńska, dyrektor ICZMP w Łodzi.

Szpital Matki Polki w Łodzi, czyli ICZMP, jeszcze kilka lat temu był jednym z najbardziej zadłużonych szpitali w Polsce. Wprowadzono wieloletni plan restrukturyzacji, który miał doprowadzić do zmniejszenia zadłużenia. Dziś dług sięga 280 milionów złotych.

Wyjątkowe trojaczki w szpitalu w Łodzi. „Taki przypadek do rzadkość”
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Digital marketing e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Europejski kodeks dobrych praktyk dla terapii hiperbarycznej tlenem (hbo). Ekologia w produkcji suplementów.