piątek, 19 lipca 2024

Nowa ulica w Łodzi. Powstanie pasaż, który połączy Nawrot z Tuwima

Udostępnij

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił, że powstaje nowa ulica w Łodzi. Finalnie będzie to pasaż, który połączy ulicę Nawrot z Tuwima. Urzędnicy wyjaśniają, że droga ma lepiej skomunikować tę część miasta.

Nowa ulica w Łodzi. Kiedy gotowa?

Pasaż poprowadzi od placu Komuny Paryskiej, obok Urzędu Miasta Łodzi, przez pasaż Schillera do ulicy Nawrot. Dokładnie w miejscu, gdzie jest wyniesiona część jezdni przed skrzyżowaniem z ulicą Sienkiewicza. Od ulicy Nawrot wykonano podbudowę i wymieniono instalacje.

Drogowcy pracują na pozostałym odcinku nowego pasażu przy układaniu warstw drogowych. Wykonano korytowanie terenu od strony budynków UMŁ. W najbliższych tygodniach wykonawca planuje układanie nawierzchni z granitu oraz kontynuowanie korytowania drogi na pozostałych odcinkach. W planach jest również montaż słupów oświetleniowych, mebli miejskich oraz przygotowanie podłoża do nasadzeń zieleni – mówi Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Nowa ulica w Łodzi ma być gotowa w połowie roku. W ostatnim etapie wykonawca zamontuje stojaki rowerowe i ławki. Zasadzone będą nowe drzewa, krzewy, byliny i trawniki.

Nowa ulica w łodzi.

Remonty łódzkich ulic

Kiedy łódzcy kierowcy narzekają na przedłużające się drogowe inwestycje w Łodzi, które wprowadzają chaos organizacyjny na ulicach, UMŁ ogłasza kolejne remonty. Rozpoczął się remont ulicy Ossowskiego na Kozinach.

Ułożony zostanie nowy asfalt i chodniki. Ossowskiego to pierwsza z czterech ulic, które w tym roku zostaną przebudowane na Kozinach. Nowa nawierzchnia i chodniki planowane są też na przylegającej ul. Lorentza oraz na sąsiedniej Okrzei i Długosza.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P