wtorek, 16 lipca 2024

Rosyjskie rakiety blisko Polski. Dowództwo Generalne: Uruchomiono niezbędne procedury

Udostępnij

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że od rana w czwartek (15 lutego) obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Rosji. Ma to związek z uderzeniami rakietowymi na terytorium Ukrainy. Rosyjskie rakiety ponownie latają blisko Polski.

Informujemy, że obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi na terytorium Ukrainy. Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DORSZ na bieżąco monitoruje sytuację – przekazało w czwartek rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych na platformie X.

W związku z zagrożeniem dla mieszkańców Polski zostały poderwane myśliwce. Polscy piloci i sojusznicy obserwują, co dzieje się na niebie na pograniczu polsko-ukraińskim. Te działania mogą słyszeć szczególnie mieszkańcy południowo-wschodniej części naszego kraju. DGRSZ ostrzega, że te działania mogą wiązać się z podwyższonym poziomem hałasu.

Dowództwo Generalne w pogotowiu. Na Ukrainie alarmy

Siły Zbrojne Ukrainy podały, że rano w czwartek zestrzeliły 13 z 26 pocisków rakietowych, które wystrzeliło rosyjskie wojsko. To oznacza, że 13 rakiet uderzyło w cele na Ukrainie. Wiadomo, że zaatakowano ponownie Lwów.

Siły rosyjskie zaatakowały z samolotów 12 rakietami manewrującymi Ch-101, Ch-555 i Ch-55, sześcioma rakietami Iskander-M, dwoma rakietami manewrującymi Kalibr, czterema rakietami kierowanymi Ch-59 i dwoma pociskami S-300.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P