Kandydaci na prezydenta Łodzi. Klaudia Domagała kandydatką Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców

Znamy kolejnego kandydata, a w zasadzie kandydatkę, na prezydenta Łodzi. Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy ogłosili nazwisko swojej przedstawicielki w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. To Klaudia Domagała – liderka klubu Konfederacji w Łodzi i przedstawicielka partii Nowa Nadzieja.

Klaudia Domagała kandydatką na prezydenta Łodzi

O kandydaturze Domagały oficjalnie poinformowali podczas konferencji prasowej przedstawiciele partii, środowisk wolnościowych oraz niepodległościowych. Kandydatka na prezydenta Łodzi to ekonomistka, absolwentka prawa podatkowego i rachunkowości oraz administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Jest księgową, firmę prowadzi z mężem. Klaudia Domagała jest także prezesem Fundacji Kobiety Wolności i Niepodległości  oraz inicjatorką utworzenia zespołu parlamentarnego do spraw opieki okołoporodowej.

Nie jest to jej pierwsza styczność z wyborami w naszym kraju, ponieważ w 2019 roku  ubiegała się z list Konfederacji o mandat poselski. Bezskutecznie. Z kolei w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych starowała z poparciem Konfederacji do Senatu, ale i w tym przypadku nie uzyskała wystarczającej liczby głosów, by zdobyć mandat.

Nie boję kampanii wyborczej. Przygotowujemy się już od wielu miesięcy. O naszych postulatach będziemy mówić w jej trakcie – powiedziała Klaudia Domagała, kandydatka na prezydenta Łodzi.

Kandydaci na prezydenta Łodzi

Klaudia Domagała jest trzecim kandydatem na prezydenta Łodzi ogłoszonym oficjalnie. Pierwszą osobą, którą poznaliśmy, był Janusz Wdzięczak, ekonomista, historyk, wykładowca, prezes Regionalnej Izby Budownictwa w Łodzi i szef Partii Piratów w Polsce. Wdzięczak jest kandydatem komitetu Energia Łodzi: Koalicja Samorządowa.

O czwartą kadencję ubiegać się będzie Hanna Zdanowska, która na prezydenta Łodzi kandydować będzie ponownie z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Nowa Lewica głosem Tomasza Treli zapowiedziała, że swojego kandydata na prezydenta nie wystawi, a poprze kandydaturę Hanny Zdanowskiej.

Z kolei w piątek, 23 lutego, prawdopodobnie poznamy kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości