czwartek, 29 lutego 2024

Śmiertelny wypadek busa w Miłosnej. Nie żyją 2 osoby

Udostępnij

Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 91 w Miłosnej (pow. kutnowski). Doszło do niego w piątek (19 kwietnia) około godziny 5.30 rano. Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Śmiertelny wypadek w Miłosnej. Nie żyje 2 mężczyzn

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca busa marki Mercedes Sprinter, jadący w kierunku Łęczycy, zjechał z drogi do rowu. Samochód uderzył następnie w drzewo. W busie podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 53 i 34 lata.

Jeden z nich zginął na miejscu, drugiego służby reanimowały przez kilkadziesiąt minut, ale bezskutecznie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że na odcinku DK 91 w miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienie może potrwać do godz. 11.

AKTUALIZACJA: Utrudnienie zakończyło się o godz. 11.15

To nie tylko statystyka

31-Radosław, 88-letni Edward, 27-letni Michał, 20-letni Arkadiusz, 50-letni Edward, 53-letni Andrzej i 34-letni Hubert. To ofiary wypadków drogowych, do których doszło tylko w tym tygodniu w Łódzkiem. To nie tylko imiona i nie tylko statystyka. Te osoby nie zobaczą się ze swoimi rodzinami przy świątecznym stole. Zginęli zarówno piesi jak i kierujący.

19 kwietnia policjanci rozpoczynają wzmożone działania na drogach. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem osób wyruszających w podróż. Szczególną uwagę będą zwracać na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów.

Sprawdzą też, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. Akcja zakończy się 23 kwietnia.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości