czwartek, 29 lutego 2024

Śmiertelny wypadek w miejscowości Patoki

Udostępnij

W niedzielę (14 kwietnia) późnym popołudniem doszło do śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 92. Wypadek miał miejsce na wysokości miejscowości Patoki, a uczestniczył w nim jeden samochód osobowy. W wypadku w Patokach zginął 30-letni mężczyzna.

Śmiertelny wypadek w miejscowości Patoki

Ze wstępnych ustaleń policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu wynika, że około godz. 18.25 na 409 kilometrze drogi krajowej nr 92, tzw. „starej dwójki”, w niewyjaśnionych okolicznościach dachował samochód.

Wiadomo, że volkswagenem golfem jechały dwie osoby. Jedną z nich był 30-letni mężczyzna. Mimo udzielonej pomocy medycznej 30-latka nie udało się uratować. Drugą osobę zespół ratownictwa medycznego odwiózł do szpitala.

Prokuratorskie śledztwo

Okoliczności wypadku szczegółowo wyjaśniają policjanci z łowickiej drogówki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łowiczu, która prowadzi śledztwo w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Ciało 30-letniego mężczyzny zostało zabezpieczone na polecenie prokuratora. Sądowo-lekarska sekcja zwłok będzie musiała dać odpowiedź m.in. na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny. Zbadana zostanie również jego krew na obecność alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Na miejscu wypadku oprócz zespołów ratownictwa medycznego i policji pracowali strażacy z jednostek:

  • JRG Sochaczew,
  • JRG Łowicz,
  • OSP Bednary.
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości