czwartek, 20 czerwca 2024

Śmiertelny wypadek w Srocku. Zginął jeden z kierowców

Udostępnij

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nad ranem w środę (17 kwietnia) na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Srock. Tutaj pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim zderzyły się samochód osobowy i zespół pojazdów. Zginął kierowca osobówki.

Śmiertelny wypadek w Srocku

Miejsce, w którym doszło do tragedii jest uważane przez wielu kierowców za szczególnie niebezpieczny punkt. Wielokrotnie w tej okolicy dochodziło do równie tragicznych zdarzeń.

W środę (17 kwietnia) kilkanaście minut po godzinie 3 zderzyły się czołowo samochód osobowy i tir. Zaledwie kilka minut później na miejscu wypadku była już pomoc.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 27-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, jadąc volkswagenem caddy w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym daf.

Strażacy i ratownicy medyczni walczyli o życie i zdrowie rannych. Niestety, 27-letni kierowcy samochodu osobowego mimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji, nie udało się uratować.

Dwóch pasażerów volkswagena caddy: 33-latek i 50-latek z obrażeniami ciała trafiło do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim.

Śledztwo w sprawie wypadku

Okoliczności śmiertelnego wypadku wyjaśni prokuratorskie śledztwo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca ciężarowego tira wjeżdżał pod górkę i w ostatniej chwili zauważył, że na jego drodze jest inne auto.

Nie miał szans na uniknięcie zderzenia. Auto osobowe odbiło się i zjechało z drogi.

Kierowca ciężarówki, 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, był trzeźwy.

Utrudnienia w ruchu na DK12
  • Numer drogi: 12
  • Pikietaż: 338+500
  • Odcinek: Tuszyn – Piotrków Trybunalski
  • Miejscowość zdarzenia: Srock
  • Godzina zgłoszenia: 3.20
  • Zakończenie utrudnień: przewidywany o godzinie 9.30
  • Zalecany objazd Autostradą A1.
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. We bring luxury & aesthetic to every social media strategy.