wtorek, 21 maja 2024

Nowowęglowa gotowa. Kiedy otwarcie?

Udostępnij

Zakończyły się prace drogowe przy nowej ulicy w centrum miasta. Nowowęglowa w Łodzi gotowa. Ulica ma zapewnić łatwy dojazd do dworca Łódź Fabryczna.

Ulica Nowowęglowa w Łodzi to przedłużenie al. Rodziny Grohmanów, a  połączenie z ul. Wydawniczą ma ułatwić ruch samochodowy w Nowym Centrum Łodzi. Budowa drogi rozpoczęła się w marcu 2018 roku. Dziś, 23 kwietnia, miasto zapowiedziało, że jest gotowe na odbiory.

Prace drogowe zostały zakończone. W ostatnich dniach wykonano oznakowanie na jezdniach i kończą się prace wykończeniowe i porządkowe. Zgłaszamy prace do odbioru i planujemy otworzyć w całości drogę w połowie maja. KATARZYNA MIKOŁAJEC,  zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich

Wraz z budową nowej drogi powstały również łączniki ul. Kopcińskiego, krańcówka autobusowa przy ul. Wydawniczej oraz drogi rowerowe, chodniki i miejsce pod planowaną linię tramwajową. Posadzono prawie 300 drzew i ponad 4 tys. krzewów.

Nowowęglowa w Łodzi ma zapewnić łatwiejsze skomunikowanie pomiędzy autostradą, a centrum miasta. Ma też zapewnić dojazd dalekobieżnym autobusom na dworzec Fabryczny oraz odciążyć ulice w centrum.

Czytaj więcej:
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości