czwartek, 20 czerwca 2024

Podziemna ulica w Nowym Centrum Łodzi. Tunel między EC1 a Fabrycznym

Udostępnij

Nowe Centrum Łodzi będzie miało podziemną ulicę. Tunel połączy EC1 i dworzec kolejowy Łódź Fabryczna. Budowa podziemnej ulicy już się rozpoczęła. Wykonawca przygotowuje plac budowy, a same prace mają ruszyć jeszcze w marcu. Inwestycja ma potrwać dwa lata, a jej koszty oszacowano na  85 milionów złotych.

Nowe Centrum Łodzi: 6 metrów pod ziemią

Podziemna ulica znajdzie się na poziomie 6 metrów pod powierzchnią gruntu. Ulica ta będzie składała się z dwóch poziomów. Pod ziemią powstanie jezdnia dla samochodów, a nad nią będzie przestrzeń z ławkami i drzewami.

Droga będzie biegła między EC1 a działką, którą za ponad 85 mln zł kupiła firma Ghelamco. Niemal dokładnie w śladzie obecnej ulicy Hasa. Rampa zjazdowa, którą dostaniemy się do podziemnej ulic, będzie znajdowała między budynkami zakładu energetycznego a biurowcem mBanku.

Prace rozpoczną się od przebudowy infrastruktury podziemnej, która koliduje z planowaną inwestycją. Następnie, budowane będą ściany szczelinowe. Roboty rozpoczną się od strony ulic Kilińskiego i będą sukcesywnie przesuwać się w kierunku al. Rodziny Scheiblerów. MARIUSZ SOŁTYSIAK, przedstawiciel wykonawcy.

Podziemną ulicą dojedziemy do ronda, które znajduje się pod al. Rodziny Scheiblerów. Po drodze wykonanych zostanie siedem zjazdów do biurowców i budynków mieszkaniowych, które mają powstać w NCŁ. Tunelem dostaniemy się również do parkingu, który zostanie wybudowany pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi.

Projekt rynku również jest przygotowywany w ramach budowy podziemnej ulicy, natomiast sama budowa zaplanowana jest w kolejnym etapie inwestycji. Podziemną drogę wybuduje konsorcjum firm Mosty-Łódź i Budomal. Termin realizacji to dwa lata, a koszt to 85 mln zł.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Projects – branding factory.