Możesz kupić to, co ktoś inny porzucił albo zgubił. Biuro rzeczy znalezionych w Łodzi organizuje aukcję, podczas której wylicytowane zostaną wszystkie te przedmioty. Do kupienia m.in. rowery, narzędzia, plecaki, portfele, wózek dziecięcy, buty czy biżuteria.

Biuro rzeczy znalezionych w Łodzi robi aukcję

Podczas aukcji będzie można wylicytować przedmioty zagubione czy porzucone przez właścicieli, które przeszły na własność miasta. Biuro rzeczy znalezionych w Łodzi przygotowało 56 przedmiotów przyjętych od 22 czerwca do 31 grudnia 2015 roku.

Przedmioty przygotowane na aukcję można wcześniej obejrzeć od 24 do 26 kwietnia, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 42 638 53 15, 42 638 58 24 lub 42 272 60 30. Przedmioty dostępne będą w sali przetargowej w budynku Urzędy Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 153 (dawny pałac ślubów). W tym samym miejscu 8 maja o godz. 10 odbędzie się aukcja.

Zasady licytacji

Łódzki magistrat precyzuje zasady, na jakich odbędzie się licytacja. Przed przystąpieniem do aukcji uczestnik składa oświadczenie, że jest mu znany stan techniczny ruchomości przeznaczonych do sprzedaży.

Aukcja będzie ważna bez względu na liczbę jej uczestników. Wystarczy, że choć jeden z nich zaoferuje swoją propozycję ceny.

Z chwilą zatwierdzenia wylicytowania przedmiotu następuje zawarcie umowy sprzedaży. Nabywca wpłaca pieniądze na konto UMŁ najlepiej jak najszybciej, a nie później niż 9 maja. Tylko w uzasadnionych przypadkach może zostać wyznaczony inny termin zapłaty.

A co można wylicytować? Lista i zdjęcia wszystkich przedmiotów dostępne są TUTAJ.