wtorek, 21 maja 2024

Strajk nauczycieli w Łodzi. „Strajk trwa ze wszystkimi jego konsekwencjami”

Udostępnij

Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd. Decyzja o klasyfikowaniu należy do rad pedagogicznych – to komunikat Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Łódzcy nauczyciele podczas konferencji 23 kwietnia zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w radach klasyfikacyjnych. A to dla maturzystów może oznaczać problem z podejściem do matur.

Strajk nauczycieli w Łodzi: „Strajk trwa ze wszystkimi jego konsekwencjami”

Mimo że Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy ogłosił, że rady klasyfikacyjne się odbędą, to do od poszczególnych nauczycieli zależy, czy tak faktycznie bęzie. A z tym w Łodzi może być problem. O tym, że strajk nauczycieli w Łodzi trwa „ze wszystkimi jego konsekwencjami” ogłosił w środę Jacek Malinowski z XXIII LO w Łodzi.

Przedstawiciele rad pedagogicznych i komitetów strajkowych ze zdumieniem przyjęli rekomendację Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego Nauczycieli. Po dłuższej rozmowie okazało się, że legitymizacja tego ciała jest bardzo wątpliwa, a rekomendacja została przekazana wbrew opinii miejskich komitetów strajkowych. Z tego, co słyszeliśmy, w Warszawie odbyły się dwa głosowania. Czyli głosowano do skutku aż osiągnięto zamierzony cel. Strajk trwa ze wszystkimi jego konsekwencjami. JACEK MALINOWSKI

W Łodzi na razie żadna z 23 szkół średnich jeszcze nie przeprowadziła klasyfikacji uczniów. Bez niej żaden uczeń nie może przystąpić do matury.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada tymczasem projekt ustawy, który pozwoli podejść maturzystom do egzaminów. Szczegóły ma przedstawić w środę o godz. 15.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości