piątek, 14 czerwca 2024

Przebrali pomnik Kościuszki. Łódzka policja wszczęła postępowanie

Udostępnij

Pomnik Tadeusza Kościuszki na pl. Wolności w Łodzi znów został przebrany. Za pierwszym razem łódzcy urzędnicy założyli mu róg i fioletową pelerynę, co miało być promocją Budżetu Obywatelskiego, zaś we wtorek Kościuszko prezentował się w pomarańczowej koszulce z wykrzyknikiem.

Tym razem łódzki magistrat zaprzecza, by była to ich akcja dla poparcia strajku nauczycieli. Sprawą zainteresowała się policja. Jak się dowiedzieliśmy, wszczęto postępowanie.

Pomnik Kościuszki w Łodzi przebrany. Kara za wykroczenie

Zarządcą pomnika Kościuszki jest Urząd Miasta Łodzi. Zgodnie z prawem, gdyby to urzędnicy ponownie byli autorami przebrania Kościuszki, nie doszłoby do przestępstwa ani wykroczenia. Inaczej sprawa wygląda w przypadku przeprowadzenia akcji bez zgody zarządcy.

I to właśnie w tym kierunku łódzka policja wszczęła postępowanie. Prowadzone jest wielotorowo, ale najprawdopodobniej pójdzie w kierunku bezprawnego wywieszenia ogłoszenia lub plakatu w miejscu publicznym bez zgody zarządcy. Takie działanie podlega pod Kodeks Wykroczeń i zagrożone jest karą pozbawienia wolności lub grzywną.

Art. 63a Kodeksu Wykroczeń
Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Et mi proin facilisis odio id a et ut id nulla vitae turpis vel nec in amet, amet, nullam id consequat aliquam sed fringilla. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.