wtorek, 21 maja 2024

Pociąg z Łodzi prosto na Okęcie. Kiedy pojedziemy?

Udostępnij

PKP Intercity rozpoczęło współpracę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Efektem umowy ma być bezpośrednie połączenie kolejowe na trasie Łódź Fabryczna – Lotnisko Chopina w Warszawie. Trasę obsługiwać będą pociągi Pesa Dart. Szczegóły współpracy jeszcze nie są znane, ale już wiadomo, że w planach są co najmniej cztery pary pociągów w ciągu doby.

Pociąg z Łodzi na lotnisko w Warszawie

PKP Intercity złożyło wnioski do PKP Polskich Linii Kolejowych o przydzielenie tras pociągów na Lotnisko Chopina w Warszawie i stację Warszawa Służewiec – informuje Rynek Lotniczy. O tym, jak będzie kursował pociąg z Łodzi na lotnisko w Warszawie dowiemy się dopiero po przedzieleniu tras.

Ale już teraz wiemy, że stacją wyjazdową tego połączenia będzie Łódź – Fabryczna. Dalej pociąg zatrzyma się na Widzewie, w Koluszkach, Skierniewicach i Żyrardowie. W stolicy ominie Warszawę Zachodnią i pojedzie na Służewiec. A stamtąd prosto na lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu.

Portal Pasażer.com ustalił, że przewoźnik zaplanował odjazdy z Lotniska Chopina na godziny: 07.05, 11.05, 15.05 i 19.05. Czas przejazdu Łódź Fabryczna – Okęcie ma wynieść około 1h 20 min. Pociągi mają ruszyć wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy, czyli zimą.

Pociąg na Okęcie zagrożeniem dla łódzkiego lotniska?

LOT liczy, że dzięki temu połączeniu pasażerowie z Łodzi chętniej skorzystają z oferty lotniska w Warszawie. A to z kolei może odbić się na finansach łódzkiego Lublinka. Jednak Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź, w rozmowie z Rynkiem Lotniczym, ma inne zdanie.

Uważa, że współpraca PLL LOT z PKP Intercity „może w części rozwiązać problemy kurczącej się przepustowości na Lotnisku Chopina”. Ma też nadzieję, że dzięki połączeniu zacznie realizować się w praktyce koncepcja duopolis.

Czytaj więcej:
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości