piątek, 14 czerwca 2024

Nowe mieszkania w Łodzi. 1200 lokali w NCŁ. Zaczęła się budowa Flow

Udostępnij

Pomiędzy dworcem Łódź Fabryczna a EC1 powstają nowe mieszkania w Łodzi. UMŁ ogłosił rozpoczęcie budowy Flow. Inwestor chce wybudować na działce w Nowym Centrum Łodzi pięć budynków, w których będzie 1200 mieszkań.

Nowe mieszkania w Łodzi

Inwestycja jest zlokalizowana na 2-hektarowej działce między dworcem a kompleksem EC1. Flow – według urzędników – ma być kolejnym etapem zagospodarowania Nowego Centrum Łodzi. Dziś (8 lutego) prezydent Łodzi ogłosiła rozpoczęcie inwestycji.

Budowa na tym terenie jest kolejnym etapem procesu zabudowy obszarów pokolejowych oraz dawnych składów węglowych EC1 na obszarze Nowego Centrum Łodzi. Stanowi ostatnią najważniejszą inwestycję prywatną, przewidzianą do realizacji w Strefie I w NCŁ – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Inwestor oficjalnie wszedł na teren budowy i rozpoczął prace ziemne. Nowe mieszkania w Łodzi mają być budowane etapowo, a zakończenie prac zaplanowane jest do końca 2028 roku.

Nowe mieszkania w lodzi 2

Jak ma wyglądać Flow? Zgodnie z planem to pięć budynków, które staną w Nowym Centrum Łodzi. Na parterze mają być zlokalizowane restauracje, kawiarnie i usługi.

Mieszkańcy będą mieli dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych miejsc w obrębie 15 minut piechotą od miejsca zamieszkania. Projekt zachęca do mieszkania i pracy, tutaj komfortowo będzie można zrobić zakupy, a także spędzić wolny czas w otoczeniu natury, na spotkaniach z bliskimi w ulubionej restauracji czy na wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych – mówi Waldemar Olbryk, prezes firmy Archicom.

Inwestycja podzielona jest na etapy. Nowe mieszkania w Łodzi, a dokładnie najpierw 186, następnie 314, mają być gotowe w 2025 roku. Kolejne trzy budynki są jeszcze w fazie projektowania. Flow zostanie wyłączony z ruchu samochodowego, a wjazd do parkingu podziemnego będzie możliwy z drogi podziemnej w ciągu ulicy Hasa. W garażu planowane są stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych.

Nowe mieszkania w lodzi 1

Nie jest to pierwsza współpraca UMŁ z firmą Archicom. Miasto ma podpisaną z nią umowę także na rewitalizację terenu pofabrycznego Fuzja w rejonie obiektów wodno-fabrycznych Geyera-Scheiblera.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hiperbaria : komórki macierzyste jak to działa ?.