piątek, 21 czerwca 2024

Schronisko dla zwierząt w Łodzi szuka 50 wolontariuszy. Co trzeba zrobić?

Udostępnij

Guliwer, Żeton, Wiesław, Lolek, Krokus – to imiona zaledwie kilku psów i kotów, których domem jest schronisko dla zwierząt przy Marmurowej w Łodzi. Kilkaset porzuconych zwierząt czeka na nowego i swojego ostatniego właściciela. Brakuje osób do opieki nad zwierzętami i prowadzenia placówki, dlatego schronisko dla zwierząt szuka wolontariuszy.

Schronisko dla zwierząt ułatwia adopcje

Urząd Miasta Łodzi ma duże plany wobec schroniska przy Marmurowej. W styczniu zapowiedziano przemianę. Schronisko dla zwierząt ma stać się miejscem, w którym porzucone przez właścicieli zwierzęta będą przebywać jak najkrócej, a tym samym będą miały większe szanse na znalezienie nowego domu.

Zmienią się przede wszystkim procedury adopcji. Ankieta online ma być prostsza i zniknie opłata za wydawanie zwierząt. Ponadto, zwierzęta zagubione lub te, które uciekły, ale nadal mają właściciela, będą wydawane przez całą dobę.

Schronisko dla zwierząt wprowadza też czasowe adopcje, na przykład w sytuacjach, gdy zwierzę czeka na zakończenie postępowań sądowych. Kolejną ważną zmianą ma być specjalny pokój adopcyjny, którego do tej pory w placówce nie było.

Wolontariusze w schronisku dla zwierząt

By adopcje były sprawniejsze, a przy tym zwierzęta miały odpowiednią opiekę, potrzebna jest pomoc. Schronisko dla zwierząt szuka wolontariuszy. Potrzebnych jest aż 50 osób. Założenie jest takie, by do końca 2024 roku wszystkich wolontariuszy w placówce było 100.

Kto może zostać wolontariuszem w schronisku? Przede wszystkim pełnoletnie osoby, które mogą poświęcić na wolontariat co najmniej kilka godzin tygodniowo. Zadaniem wolontariuszy będzie nie tylko pomoc w codziennych pracach schroniska, jak: karmienie, spacery czy pielęgnacja zwierząt, ale także bezpośredni wpływ na promocję adopcji w mediach społecznościowych schroniska i swoich.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P