środa, 22 maja 2024

Lotnisko w Łodzi. Pierwsze czartery poleciały do Turcji. Dokąd loty z Łodzi?

Udostępnij

Lotnisko w Łodzi zainaugurowało sezon letnich czarterów. Dzisiaj, 27 kwietnia, odleciały dwa samoloty do tureckiej Antalyi, w niedzielę kolejny. Ponad pół tysiąca turystów spędzi długi majowy weekend na Tureckiej Riwierze. Loty z Łodzi także w inne kierunki.

Lotnisko w Łodzi: Pierwsze loty na majówkę

Tradycją już jest wyjątkowa inauguracja pierwszych lotów z Łodzi do innych krajów. Lotniskowa Straż Pożarna powitała salutem wodnym pierwszy samolot linii Tailwind. To turecka linia czarterowa, która będzie przewozić na wypoczynek klientów biur podróży TUI i  Rainbow. W ten weekend startują jeszcze dwa samoloty linii lotniczej Enter Air z klientami biura Coral Travel. Inauguracja lotów czarterowych oznacza początek majówki.

Po raz pierwszy wakacyjne czartery na naszym lotnisku rozpoczynają się tak wcześnie i po raz pierwszy będzie ich tak dużo. W szczycie sezonu tygodniowo 14 samolotów czarterowych poleci z Łodzi do Turcji, Tunezji, Bułgarii i na trzy greckie wyspy Kretę, Rodos i Zakynthos. Mamy w ofercie dwie nowości – Tunezję, której nie było od 10 lat oraz Bodrum w Turcji na Riwierze Egejskiej – mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

Lotnisko w łodzi

Nowy rozkład lotów oferujący letnie połączenia, obowiązuje od 31 marca. Podróżni częściej będą mogli polecieć do Mediolanu Bergamo – nie dwa, ale trzy razy w tygodniu, a rzadziej do Alicante – nie trzy, a dwa razy w tygodniu. Połączenie do Alicante będzie miało inne, dostosowane turystycznie, godziny na przedłużone weekendy wiosną, latem i wczesną jesienią.

Czytaj więcej: Nowy rozkład lotów z lotniska w Łodzi. Więcej lotów do Mediolanu, mniej do Alicante

Lotnisko w Łodzi chce w ten sposób przyciągnąć jeszcze więcej pasażerów, licząc na pobicie rekordu. W pierwszym kwartale loty z Łodzi wybrało 30 procent więcej osób, niż w ubiegłym roku w tym samym czasie. Zarząd lotniska liczy, że uda się obsłużyć pół miliona pasażerów. To ambitne zadanie. Dotychczas najwięcej podróżnych przeszło przez terminal w 2012 roku i było to 463 tysiące osób.

Czytaj więcej: Lotnisko w Łodzi z większą liczbą pasażerów, niż rok temu

W maju i w czerwcu zaplanowane są kolejne czarterowe loty z Łodzi do: Tunezji, Bułgarii, Bodrum i na trzy greckie wyspy: Kretę, Rodos i Zakynthos.

Lotnisko w łodzi

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości