niedziela, 19 maja 2024

Lotnisko w Łodzi z większą liczbą pasażerów, niż rok temu. Dokąd loty z Łodzi?

Udostępnij

Lotnisko w Łodzi spodziewa się w tym roku rekordowej liczby pasażerów. W pierwszym kwartale loty z Łodzi wybrało 30 procent więcej osób, niż w ubiegłym roku w tym samym czasie. Zarząd lotniska liczy, że uda się obsłużyć pół miliona pasażerów. To ambitne zadanie. Dotychczas najwięcej podróżnych przeszło przez terminal w 2012 roku i było to 463 tysiące osób.

Lotnisko w Łodzi: więcej pasażerów i cargo

Drugi kwartał – jak prognozuje zarząd lotniska – zapowiada się równie dobrze, jak pierwszy. Do samolotów rejsowych linii lotniczej Ryanair, które latają przez cały rok, dojdą loty czarterowe. Pierwsze trzy samoloty wynajęte przez biura podróży, które będą przewozić na wakacje, wystartują 27 kwietnia. To zacznie wcześniej, niż w poprzednich latach. Pasażerowie w pierwszy majówkowy rejs polecą do tureckiej Antalyi.

Farma fotowoltaiczna w Łodzi. Miasto chce zamontować panele na lotnisku

W maju i w czerwcu zaplanowane są kolejne czarterowe loty z Łodzi do: Tunezji, Bułgarii, Bodrum i na trzy greckie wyspy: Kretę, Rodos i Zakynthos.

Tygodniowo z Łodzi będzie latać 14 samolotów czarterowych, w tym 9 do Turcji. Cały czas lotnisko obsługuje loty rejsowe do: Alicante, Brukseli, Dublina, East Midlands, Londynu, Malagi i Mediolanu, które mają bardzo dobre obłożenie, choć zdecydowanie najlepszym powodzeniem cieszą się loty do Hiszpanii – do Alicante i Malagi – mówi Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka Portu Lotniczego w Łodzi.

Lotnisko w Łodzi nie tylko pasażerów miało więcej w ostatnich miesiącach, ale także przeszło przez nie więcej towarów. Wyniki za pierwszy kwartał pokazują więcej o 10 procent odpraw cargo, niż analogicznie rok temu.

Lotnisko w Łodzi na sprzedaż. „Doszliśmy do ściany”

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości