niedziela, 19 maja 2024

Loty z Łodzi. Dodatkowe czartery w majówkę i na wakacje

Udostępnij

Pierwszy samolot na wypoczynek w majówkę wyprzedał się błyskawicznie, dlatego będą kolejne loty z Łodzi jeszcze w ostatnich dniach kwietnia. Gdzie na majówkę, a gdzie na wakacje z łódzkiego lotniska?

Loty z Łodzi na majówkę

Tegoroczna majówka będzie wyjątkowo korzystna dla osób pracujących. Bowiem 1 maja wypada w środę, a 3 maja – w piątek. Planując urlop w tym czasie, wystarczy wziąć tylko 3 dni wolne, by odpoczywać cały tydzień. Na to przygotował się przewoźnik, który oferuje loty z Łodzi między innymi do Turcji. I to będzie główny kierunek na majówkę.

Farma fotowoltaiczna w Łodzi. Miasto chce zamontować panele na lotnisku

Po raz pierwszy jednak letnie loty czarterowe rozpoczną się tak wcześnie, czyli jeszcze w kwietniu. Dokładnie 27 kwietnia o godzinie 11 poleci pierwszy samolot do Antalyi. Zainteresowanie tym lotem było tak duże, że wczasy na Riwierze Tureckiej sprzedały się błyskawicznie. I w związku z tym biuro podróży Coral Travel wyczarterowało drugi samolot z Łodzi do Turcji – na niedzielę 28 kwietnia. Oferta wyprzedała się w kilka dni.

Loty z Łodzi na majówkę do Turcji oferuje także biuro TUI. Pierwszy czarter do Antalyi odleci w sobotę 27 kwietnia o godzinie 11.55. Co istotne – są jeszcze miejsca w samolocie.

W sobotę, 27 kwietnia, zainaugurujemy sezon czarterów. Pasażerowie mogą liczyć na niespodzianki przed podróżą, a pierwszy samolot czarterowy powitamy na płycie postojowej uroczystym salutem wodnym. To ceremonia przeznaczona na szczególne okazje. Wozy Lotniskowej Straży Pożarnej utworzą bramę ze strumieni wody nad kołującym samolotem. Nawet jeśli nie wybieramy się w podróż, warto przyjść na lotnisko i zobaczyć, jak wygląda ta lotnicza tradycja – mówi Wioletta Gnacikowska, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Łódź.

Turcja nie jest jedynym kierunkiem z Łodzi na długi majowy weekend. Lotnisko oferuje też kierunki obsługiwane przez linię lotniczą Ryanair: Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Irlandia i Belgia. Na wszystkie połączenia rejsowe są jeszcze bilety.

Nowy rozkład lotów z lotniska w Łodzi. Więcej lotów do Mediolanu, mniej do Alicante

Loty z Łodzi na wakacje

Kwietniowe czartery to nie tylko loty z Łodzi w majówkę. Tureckie kierunki Antalya i Bodrum będą w rozkładzie lotniska aż do października. W kolejnych tygodniach dojdą następne połączenia do Turcji, a w szczycie sezonu będzie dziewięć rotacji w tym kierunku. Od czerwca można będzie polecieć także do Burgas w Bułgarii i na greckie wyspy: Kretę, Rodos i Zakynthos.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości