wtorek, 23 lipca 2024

Farma fotowoltaiczna w Łodzi. Miasto chce zamontować panele na lotnisku

Udostępnij

Urząd Miasta Łodzi planuje inwestycję w energię odnawialną. Farma fotowoltaiczna ma powstać na lotnisku, pole z panelami zajmie 13 hektarów. To drugi taka farma w planach. Pierwsza jest na etapie projektowania.

Miejska farma fotowoltaiczna w Łodzi

Panele fotowoltaiczne mają zostać zamontowane na terenie lotniska, od strony obwodnicy.  Planowana powierzchnia farmy to 10-13 hektarów, a samo pole ma mieć kształt trójkąta. Realizacja planowana jest etapowo, ale już po zakończeniu pierwszego etapu, panele mają częściowo – w około 20 proc. – uniezależnić łódzkie lotnisko od zewnętrznych dostawców energii.

Farma fotowoltaiczna w Łodzi ma mieć moc 10 megawatów. Urząd Miasta Łodzi jest zdania, że już 2 megawaty są w stanie w pełni obsłużyć łódzki terminal. Pozostała energia ma pozwolić na zasilenie innych miejsc, np. sortownię odpadów.

To druga w Łodzi farma fotowoltaiczna. Pierwsza projektowana jest w okolicy Brzezińskiej, na terenach, które miały być rezerwą dla cmentarza komunalnego. Miasto kończy właśnie dokumentację na tę inwestycję, a wykonawcą będzie firma Volt Polska. Budowę tej inwestycji miasto ogłosiło w listopadzie 2023 roku. Farma ma powstać na 35 hektarach.

Odnawialne źródła energii mają być alternatywą dla rosnących cen energii. Produkcja własnej energii może uniezależnić miasto od dostawców prądu.

Farma fotowoltaiczna w łodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P