środa, 17 kwietnia 2024

Wracają tramwaje na Wojska Polskiego w Łodzi. Nowe torowisko zaliczyło próbny przejazd

Udostępnij

Tramwaje na Wojska Polskiego będą jeździły osobnym torowiskiem, dostosowanym do wagonów niskopodłogowych. Od Franciszkańskiej po krańcówkę na Dołach przejechał we wtorek (5 marca) pomiarowy tramwaj Zakładu Torów i Sieci łódzkiego MPK. Nowe torowisko zaliczyło przejazd próbny.

Tramwaje na Wojska Polskiego

Na początku lutego miasto zapowiedziało ostatnie prace na remontowanej ulicy Wojska Polskiego. Koniec inwestycji jest opóźniony o prawie rok, sam remont miał zakończyć się w maju 2023 roku. Tym razem drogowcy i urzędnicy zapowiadają finisz w kwietniu tego roku. Przejazd ulicą to jedno, drugie to nowe torowisko i wiadomość, że wrócą tramwaje na Wojska Polskiego.

We wtorek (5 marca) specjaliści sprawdzili nowe torowisko i sieć trakcyjną. W połowie marca planowane jest uruchomienie linii tramwajowej. Na swoją trasę wróci linia 6. Ponownie, jak dawniej, kursować będzie z Kurczaków na Doły przez Północną i Wojska Polskiego.

Tramwaje na wojska polskiego

Sam przejazd technicznego tramwaju wypadł pomyślnie. W kolejnych dniach będą następne próby z udziałem innych tramwajów, aby w połowie marca można było oddać trasę do normalnego ruchu z pasażerami.

Nowa Wojska Polskiego to w pełni odseparowane od ruchu aut torowisko, nowe podwyższone przystanki, a ponadto na trasie pojawią się niskopodłogowe tramwaje. Na przystankach zamontowano również nowe wiaty i tablice informacji pasażerskiej, które pokażą za ile dokładnie pojawi się tramwaj na przystanku.

Remont Wojska Polskiego w Łodzi. Nowy termin zakończenia inwestycji

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości