wtorek, 16 lipca 2024

Ekshibicjonista w parku na Bałutach. Policja prosi o kontakt pokrzywdzone osoby

Udostępnij

Łódzka policja prosi o kontakt osoby, które mogły mieć kontakt z mężczyzną obnażającym się w parku na Bałutach. Ekshibicjonista został zatrzymany i usłyszał zarzuty, ale śledztwo w tej sprawie trwa. Mężczyzna obnażał się w różnych parkach.

Ekshibicjonista w Łodzi

Informacje o ekshibicjoniście w łódzkich parkach zaczęły coraz częściej pojawiać się w ostatnich dniach w mediach społecznościowych. Mieszkańcy opisywali, jak wygląda i zachowuje się mężczyzna. Nikt jednak nie złożył zawiadomienia na policję.

Policjanci zajęli się tą sprawą z uwagi na pojawiające się w mediach społecznościowych wpisy. W parku nieopodal ulicy Łagiewnickiej zauważyli jadącego na rowerze mężczyznę, którego rysopis odpowiadał podejrzewanemu. Policjanci krzyknęli do cyklisty, by zatrzymał się, ten jednak zignorował ich i gwałtownie przyspieszył. Policjanci pobiegli za nim i jednocześnie wezwali do pomocy patrol policji – informuje asp. Kamila Sowińska z KMP w Łodzi.

Zatrzymany ekshibicjonista ma 53 lata i jest mieszkańcem Łodzi. Potwierdziły się wszystkie informacje, o których w mediach społecznościowych pisali mieszkańcy. Śledczy, po analizie materiałów dowodowych, przedstawili sprawcy zarzuty związane z prezentowaniem małoletniej wykonania czynności seksualnych w celu zaspokajania własnych potrzeb.

Zatrzymany mężczyzna powiedział, że jest ekshibicjonistą i lubi rozbierać się publicznie. Zarzuty dotyczą prezentowania małoletniej wykonania czynności seksualnych w latach 2021-2023. Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Podczas przeszukania mieszkania 53-latka łódzcy policjanci zabezpieczyli nośniki elektroniczne. Sprzęt będzie szczegółowo analizowany pod kątem między innymi treści pedofilskich.

Ekshibicjonista został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo  grozi mu kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Płód dziecka w sortowni odpadów. Policja szuka matki

Policja szuka pokrzywdzonych

Zatrzymanie mężczyzny i analiza dowodów to nie koniec śledztwa. Niewykluczone, że pokrzywdzonych przez ekshibicjonistę osób może być więcej. Prokuratura i policja proszą mieszkańców o informacje w tej sprawie.

Osoby pokrzywdzone lub mające jakiekolwiek informacje powinny zgłosić się do V Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi albo bezpośrednio do Prokuratury Rejonowej Łódź – Bałuty.

Akcja policji od 1 marca. Mandaty także dla pieszych

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P