wtorek, 23 lipca 2024

320 pilotów z całego świata będzie szkolić się na łódzkim lotnisku

Udostępnij

Lotnisko w Łodzi oraz Port Lotniczy Olsztyn-Mazury będą miejscem szkoleń dla 320 pilotów Ryanair z całego świata. Irlandzkie linie lotnicze ogłosiły w środę 17 lipca partnerstwo z łódzkim ośrodkiem szkolenia pilotów Bartolini Air. Dzięki temu Ryanair ma powiększyć swoją kadrę o pilotów zawodowych wykwalifikowanych m.in. w obsłudze Boeinga 737.

Europejski lider

Bartolini Air to łódzka szkoła lotnicza i jednocześnie największy ośrodek szkoleniowy pilotów zawodowych w środkowej Europie. Do tej pory Bartolini Air przeszkoliło ponad 1.500 pilotów z 56 krajów świata.

W ubiegłym roku o firmie było wyjątkowo głośno za sprawą wprowadzenia do swojej oferty usługi powietrznych taksówek.

Gwarancja zatrudnienia

Ryanair co roku przez pięć najbliższych lat planuje zatrudniać do tysiąca nowych pilotów. Każdy z nich najpierw weźmie udział w 18-miesięcznym szkoleniu, który zakończy uzyskanie licencji pilota.

Uczestnicy programu przejdą szkolenie na flocie nowoczesnych, jedno- i dwusilnikowych samolotów tłokowych oraz symulatorów. mówi BARTŁOMIEJ WALAS, założyciel i prezes Bartolini Air

Po ukończonym szkoleniu piloci będą mogli usiąść za sterami samolotu typu Boeing 737. Zajęcia będą odbywały się na dwóch partnerskich lotniskach: w Łodzi i Szymanach.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P