piątek, 14 czerwca 2024

Mieszkańcy piszą do miasta o przywrócenie tramwaju na Warszawską. Trasa będzie zamknięta przez 4 lata

Udostępnij

Trasa tramwajowa nr 3 pozostanie zamknięta, bo jej otwarcie zagraża bezpieczeństwu podróżujących. Tak wyjaśniają swoją decyzję radni, do których napisali łodzianie chcący przywrócenia kursowania tramwaju. Linia nr 3 od czerwca nie kursuje ulicami: Dolną, Łagiewnicką i Warszawską.

„Trójka” nie do Warszawskiej

Utrudnienia na tej trasie spowodowane są – jak w czerwcu wyjaśniało MPK Łódź – złym stanem torowiska i sieci trakcyjnej na Warszawskiej. Tramwaje miały wrócić na swoją trasę w połowie czerwca, ale tak się nie stało i wiadomo też, że nie stanie.

Trasa tramwajowa nr 3 pozostanie zamknięta aż do czasu przeprowadzenia na zamkniętym odcinku remontu.

Ta decyzja od początku nie podobała się mieszkańcom, którzy korzystali na co dzień z tej trasy. Postanowili więc napisać petycję do miejskich radnych o przywrócenie kursowania tramwaju do Wycieczkowej.

Zawieszenie kursowania tramwaju jest obiektywnie uzasadnione stanem torowiska i sieci trakcyjnej. Tu chodzi o bezpieczeństwo podróżujących. Przywrócenie kursowania tramwaju na wyłączonej trasie byłoby igraniem z czyimś życiem lub zdrowiem. Jednocześnie koszty inwestycji nie pozwalają na remont w tym momencie. To stosunkowa długa linia, a degradacja jest tak duża, że musielibyśmy przeprowadzić kompleksowy remont nie tylko zamkniętego odcinka, ale również tej części, która jeszcze funkcjonuje.

mówi radny KAMIL DEPTUŁA, przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji

Miasto szacuje, że przebudowa trasy na odcinku od ronda Powstańców 1863 roku do pętli może kosztować około 15-20 mln zł. Urzędnicy planują wystąpić o dofinansowanie tej inwestycji, ale dopiero w kolejnej perspektywie finansowej UE.

Trasa tramwajowa nr 3 w obecnym stanie, czyli z wyłączonym odcinkiem, nie zmieni się z pewnością przez 4-5 najbliższych lat.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna.