niedziela, 21 lipca 2024

Szukasz pracy? MPK Łódź zatrudni kontrolerów biletów. Ile można zarobić?

Udostępnij

MPK Łódź zatrudnia dziś 8 kontrolerów na etacie i 75 na umowę zlecenie. I choć wydawałoby się, że tylu wystarczy, rzeczywistość jest zupełnie inna. Wielu pracowników z pracy odeszło. Zrobili tak głównie studenci, którzy rozpoczęli pracę w swoim zawodzie. Wiele jest też długoterminowych zwolnień lekarskich i urlopów macierzyńskich. Dlatego MPK Łódź rekrutuje.

Praca w Łodzi dla kontrolera biletów

Co łączy emerytowanego profesora Politechniki Łódzkiej i studenta geografii? Praca kontrolera. Zarówno emeryci, jak i studenci coraz chętniej pracują w Sekcji Kontroli Biletowej. Mają elastyczne godziny pracy i dodatkowe źródło dochodu. MPK Łódź może przyjąć dziś 35 osób na umowę zlecenie. I tylu pracowników jest poszukiwanych.

Miejska spółka oferuje „atrakcyjne wynagrodzenie” i pełne ubezpieczenie. Pensja kontrolerów na umowę zlecenie jest uzależniona od wysokości prowizji, jednak średnio wynosi od 2,5 do 3,5 tysięcy złotych netto.

Głównym składnikiem wynagrodzenia kontrolerów na umowę zlecenie jest właśnie prowizja od mandatów opłaconych przez pasażerów. Z kolei wysokość prowizji jest uzależniona od wysokości wpływów. Zatem im większe wpływy, tym większa prowizja.

Pracownik musi wykonać miesięcznie minimum 350 kontroli. Najwięcej trzeba przeprowadzić w godzinach 6-20 w dni robocze. Co nie oznacza, że kontrole w innych dniach i godzinach się nie liczą. Umowa również obejmuje sprawdzanie biletów po godz. 20 oraz w dni wolne od pracy, a także na liniach nocnych.

W ubiegłym roku kontrolerzy wystawili łącznie 105 tysięcy 580 wezwań do zapłaty. Średni procent ściągalności wynosił 33,5. A wpływy z uregulowanych opłat dodatkowych przekroczyły 8,7 mln zł.

Jak zostać kontrolerem biletów w Łodzi?

MPK Łódź stawia podstawowe wymagania. Kandydat powinien być pełnoletni i mieć ponadgimnazjalne wykształcenie. Ważna jest również niekaralność, dyspozycyjność i mile widziana znajomość języka angielskiego.

Aplikacje należy przesyłać na adres: lp.zdol.kpmobfsctd@kalahcimm lub dostarczyć je osobiście do Kancelarii MPK-Łódź, znajdującej się w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Tramwajowej 6.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P