wtorek, 23 lipca 2024

Znani youtuberzy nakręcili film o Łodzi. Co sądzą o mieście 4 kultur?

Udostępnij

Zdjęcie: www.facebook.com/gdziebadz

Wychatraliśmy się na kilka dni z famułki do Łodzi, aby przekonać się, skąd tak zła sława trzeciego najliczniejszego miasta w Polsce – rozpoczął łódzką gwarą Pioter, czyli jeden z twórców kanału Gdzie Bądź. Pioter w duecie ze swoją żoną Zonią (to używane przez nich odmiany ich imion) pewnego dnia postanowili rzucić pracę w korporacji i zwiedzać świat. Na YouTube mają ponad 85 tysięcy subskrypcji. I właśnie wrzucili na swój kanał film z wizyty w Łodzi.

Gdzie Bądź nakręcili film o Łodzi

Pioter i Zonia to duet idealny, a w zasadzie tercet, bo jeszcze jest Dżonson, czyli… dron, którym pokazują świat z góry. Charyzmatyczne małżeństwo od ponad dwóch lat pokazuje swoim widzom świat, którego nie zobaczą z biurem podróży. W 2016 roku Gdziebądzie rzucili pracę, by spełnić marzenia i zwiedzać świat. Swoich widzów zabrali w podróż po ponad 20 krajach. Trasę tworzyli na bieżąco, z miejsca, które właśnie odwiedzali, stąd też nazwa kanału.

W filmach Gdzie Bądź są nie tylko niezwykłe krajobrazy i przygody będące nieodłącznym elementem spontanicznego podróżowania. Pioter i Zonia w ciekawy sposób i z humorem przekazują informacje o kulturach i zwyczajach w danym kraju. Jego dobrych, ale i złych obliczach.

W karty z największymi fabrykantami

W majówkę przyjechali do Łodzi, a z wizyty nakręcili film. Od wtorku (28 maja) film o Łodzi obejrzało ponad 20 tysięcy osób i liczba błyskawicznie rośnie. Pioter i Zonia odwiedzili oczywiście Piotrkowską, Pasaż Róży, Księży Młyn, Stary Cmentarz, Muzeum Kanału Dętka. Ruszyli szlakiem kibicowskich napisów na murach i bajkowych postaci. Pioter zagrał też w karty z Twórcami Łodzi Przemysłowej.

A co twórcy Gdzie Bądź sądzą o Łodzi? Zajrzyjcie na ich kałach na YouTube. Konta o takiej samej nazwie mają też m.in. na Instagramie i Facebooku, gdzie wrzucają zdjęcia z wypraw.

https://youtu.be/IJBZLFpMhq8

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P