Cztery samochody, w tym dwa radiowozy policyjne, zderzyły się na Wojska Polskiego w Łodzi w środę, 29 maja. Trzech policjantów z urazem kręgosłupa trafiło do szpitala. Wypadek na Wojska Polskiego w Łodzi spowodowała prawdopodobnie nieostrożność 28-letniego kierowcy. Konsekwencje uzależnione są od obrażeń łódzkich policjantów.

Wypadek na Wojska Polskiego w Łodzi przy Strykowskiej

28-letni kierowca citroena jechał lewym pasem ulicą Wojska Polskiego od Stokowskiej w Łodzi. Przed skrzyżowaniem z ulicą Strykowską zmienił  pas na środkowy, ponieważ zamierzał skręcić w prawo w Strykowską. Nawierzchnia ulicy po opadach deszczu była śliska, a kierowca nie dostosował prędkości do warunków i nie zdążył wyhamować.

Citroen uderzył w tył audi stojącego na prawym pasie. Następnie auto odbiło w lewą stronę i uderzyło w oczekujący na zmianę świateł  radiowóz drogówki. Siła tego uderzenia była na tyle duża, że radiowóz został pchnięty i uderzył w stojący przed nim drugi radiowóz drogówki.

W wypadku na Wojska Polskiego rannych zostało trzech policjantów. Z urazem odcinka szyjnego kręgosłupa trafili do szpitala. Okoliczności tego wypadku wyjaśniać będą łódzcy policjanci z wydziału przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym. Natomiast, postępowanie wobec kierowcy uzależnione jest od obrażeń policjantów.

POLUB TEŻ NASZĄ STRONĘ NA FACEBOOKU