wtorek, 21 maja 2024

MPK Łódź zmienia trasę linii 3 przez zły stan torowiska i sieci trakcyjnej. Jak od dziś jeździ „3”?

Udostępnij

Od poniedziałku 3 czerwca tramwaj linii 3 pojedzie zmienioną trasą. Utrudnienia MPK Łódź spowodowane są złym stanem torowiska i sieci trakcyjnej na Warszawskiej. Tramwaje wrócą na swoją trasę w połowie czerwca. Jak od dziś jeździ tramwaj linii 3?

Utrudnienia MPK Łódź: Zmiany w kursowaniu linii 3

Sieć trakcyjna oraz torowisko na ulicy Warszawskiej są w złym stanie technicznym. Na kilku odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Bez remontu odcinka od ul. Skrzydlatej do krańcówki przy Wycieczkowej tramwaje nie mogą tamtędy dłużej jeździć. Jest to zbyt niebezpieczne.

Prac nie można przeprowadzić bez zmiany rozkładów jazdy ze względu na lokalizację słupów trakcyjnych, które ustawione są na prywatnych działkach.

Aby zlokalizować słupy trakcyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, gdzie wymagana jest odpowiednia skrajnia w stosunku do torowiska i jezdni, ZDiT musiałby zlecić kompleksową przebudowę torowiska. Dlatego tramwaje będą kursowały tylko do ul. Skrzydlatej. wyjaśnia MPK Łódź

​W związku z tym, że tramwaje nie będą miały gdzie zawracać, linię nr 3 będą obsługiwały tramwaje dwukierunkowe. Przy ul. Skrzydlatej powstanie tzw. nakładka torowa umożliwiająca zmienię toru i kierunku jazdy. Jej budowa rozpoczęła się 3 czerwca. W tym czasie linia tramwajowa nr 3 będzie kursować z Widzewa na dworzec Łódź-Żabieniec.

Jednocześnie uruchomiony zostanie autobus zastępczy Z3, który będzie kursował od skrzyżowania Zachodnia/Limanowskiego ulicami Zachodnią, Zgierską, Dolną, Łagiewnicką i Warszawską.

Od 17 czerwca tramwaje linii 3 kursować będą na trasie:
Plac Niepodległości – Piotrkowska, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Dolna, Łagiewnicka, Warszawska – Marysin Skrzydlata.

W zastępstwie linii 3 na Widzew skierowane zostaną linie 7A i 7B, które z Kozin i Zdrowia pojadą od pl. Reymonta ulicami Przybyszewskiego, Puszkina i Rokicińską do pętli Widzew Augustów.

Natomiast, na krótkim odcinku Warszawskiej od Skrzydlatej do Wycieczkowej kursować będzie zastępcza linia autobusowa Z3:
Marysin Warszawska – Warszawska, Tęczowa, Centralna, Warszawska – Marysin Warszawska.


Warszawska 3 mpk lodz

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości