środa, 22 maja 2024

Ponad 100 nowych przystanków na żądanie w Łodzi

Udostępnij

Przystanki na żądanie w Łodzi wprowadzono jesienią ubiegłego roku. Co jakiś czas miasto zwiększa ich liczbę. Od października i grudnia przybędzie kolejnych sto. Nowych przystanków na żądanie będzie w sumie ponad 300.

Przystanki na żądanie w Łodzi

Do tej pory w Łodzi funkcjonowało dokładnie 209 przystanków na żądanie. Kolejnych 107 przystanków w tym roku dojdzie w trzech turach. W październiku będzie to 51 lokalizacji, w listopadzie kolejne 40, a w grudniu przystanki na żądanie pojawią się w 16 miejscach.

Dokładnie 1 października przystanki na żądanie wprowadzone zostaną na: Wiskitnie dla linii 71 i 92 na ul. Kolumny, Józefów, Bieszczadzkiej, Brójeckiej, Bronisin i Jędrzejowskiej.

Kolejna tura wejdzie w życie 4 listopada w Mileszkach i Nowosolnej dla linii 54 i 91 na ul. Pomorskiej, Kasprowicza, Grabińskiej, Wiączyńskiej, Gajcego, Transmisyjnej, Malowniczej i Rataja.

Ostatni pakiet przystanków na żądanie wprowadzony zostanie 1 grudnia na ul. Brzezińskiej, Marmurowej, Opolskiej i Zjazdowej dla linii 53.

Jak zatrzymać autobus

Przed wprowadzeniem nowych przystanków na żądanie pasażerowie znajdą w gablotach przystankowych informację o zmianach oraz instrukcję, co należy zrobić, aby zatrzymać autobus. Zasady są jednak bardzo proste.

Jeśli czekamy na przystanku, nie musimy nic robić. Ważne, żeby kierowca nas widział i wtedy zatrzyma pojazd. Przed wysiadaniem z autobusu należy nacisnąć przycisk.

Informacje o tym, że przystanek jest na żądanie, zamieszczane są na rozkładach jazdy, tablicach z nazwą przystanku na wiacie i słupkach oraz w zapowiedziach głosowych w pojazdach.

Od grudnia w Łodzi będzie w sumie 316 przystanków na żądanie. W kolejnych miesiącach miasto planuje wprowadzić kolejne, także na liniach nocnych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości