czwartek, 20 czerwca 2024

Polski terrorysta skazany. Łódzki sąd wydał wyrok w głośniej sprawie Dawida Ł.

Udostępnij

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał we wtorek (24 września) 27-letniego Dawida Ł. na cztery lata więzienia. Mężczyzna oskarżony był o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Działania grupy miały charakter terrorystyczny.

Polski terrorysta przed łódzkim sądem

To pierwsza taka sprawa przed polskim sądem. Dawid Ł. został zatrzymany w listopadzie 2015 roku na lotnisku w Oslo, gdzie razem z żoną Małgorzatą przyleciał z Turcji. Wcześniej mieli nielegalnie przebywać w Syrii. Wkrótce po zatrzymaniu przekazano go stronie polskiej.

Według prokuratury Dawid Ł. brał udział w związku o charakterze zbrojnym pod nazwą Muzułmański Ruch Świt Syrii, który – jak twierdzą śledczy – ma na celu „popełnianie przestępstw o charakterze terrorystycznym”.

Chodziło m.in. o „zastraszanie ludności poprzez grożenie pozbawieniem życia i groźby wywołania poważnych zakłóceń ustroju poprzez obalenie organów władzy państwowej Syryjskiej Republiki Arabskiej, a następnie wprowadzenie na zajętych obszarach władzy opartej na zasadzie szariatu”.

Kolega wiedział, ale nie powiedział

Na ławie oskarżonym z Dawidem Ł. siedział też jego znajomy Marcin C., któremu zarzucono, że nie powiadomił organów ścigania o przestępstwach terrorystycznych. 

Informacje o nich miał posiadać co najmniej od listopada 2014 roku do września 2015 roku. Jego sąd skazał na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

 Polski terrorysta Dawid Ł. usłyszał wyrok czterech lat pozbawienia wolności. Sędzia podkreślił jednak podczas ogłaszania wyroku, że 27-latek nie był oskarżony o działania w Państwie Islamskim.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Projects – branding factory. Nasza firma to czołowy producent kapsułek softgel w polsce.