środa, 17 kwietnia 2024

Krzysztof Kwiatkowski w klubie parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej

Udostępnij

Krzysztof Kwiatkowski przekazał w czwartek 22 lutego, że przystąpił do klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Przez ostatnich 5 lat był senatorem niezależnym.

Krzysztof Kwiatkowski w klubie KO

W konferencji razem z Kwiatkowskim wzięli udział: marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska i szef klubu parlamentarnego KO Zbigniew Konwiński.

Dziś wyzwania, które stoją przed Polską są inne. Sytuacja geopolityczna wokół naszego kraju się zmieniła. Dla każdego odpowiedzialnego polityka musi to mieć kluczowe znaczenie w wyborach, które dokonują. To jednoznaczna potrzeba do działania w większej zbiorowości – wyjaśniał swoją decyzję senator Krzysztof Kwiatkowski.

To informacja, która rzuca nowe światło na wcześniejszą decyzję Kwiatkowskiego o niekandydowaniu w wyborach na prezydenta Łodzi w 2024 roku. Łódzki senator 12 lutego ogłosił, że nie będzie kandydował, ale poprze jednego z kandydatów, gdy tylko znane będą wszystkie nazwiska osób ubiegających się o to stanowisko. Wszystko zatem wskazuje na to, że może poprzeć Hannę Zdanowską, którą w wyborach będzie ubiegać się o czwartą kadencję prezydenta Łodzi.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości