wtorek, 23 kwietnia 2024

Powstał hostel dla bezdomnych. Pokoje, pracownia komputerowa i pomoc terapeutów

Udostępnij

W Łodzi powstał hostel dla bezdomnych. Nowa miejska placówka zapewnia nie tylko schronienie osobom w kryzysie, ale także pomoc specjalistów. W hostelu jest miejsce dla 70 pensjonariuszy, którzy będą pod stałą opieką terapeutów oraz lekarzy.

Hostel dla bezdomnych w Łodzi

Placówka powstała przy ulicy Niciarnianej 41. Inwestycja za 9,5 mln zł ma nie tylko zapewnić schronienie pensjonariuszom, ale również pomóc im w usamodzielnieniu się i wyjściu z nałogów.

Naszym obowiązkiem jako społeczeństwa jest pomagać. Wybudowaliśmy specjalny hostel. Jest to część szerszego projektu przywracania osób borykających się z bezdomnością do społeczeństwa – mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Budynek jest jednopiętrowy. Wewnątrz są: pokoje mieszkalne, jadalnia, pomieszczenia terapeutyczne, łazienki oraz pracownia komputerowa. Hostel dla bezdomnych może przyjąć 70 osób. Terapeuci i lekarze pracujący w hostelu mają pomóc w rzuceniu nałogów oraz usamodzielnieniu się osób z kryzysie bezdomności.

Hostel dla bezdomnych w łodzi

Hostel dla bezdomnych to część większego projektu. Wcześniej wybudowano izbę wytrzeźwień z noclegownią.

Inwestycje realizowało Miejskie Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej. Koszt to 9,5 mln zł, z czego 5 mln zł to dofinansowanie unijne.

Hostel dla bezdomnych w łodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości