sobota, 18 maja 2024

Koronawirus w Urzędzie Miasta Łodzi. Pracownicy zakażeni

Udostępnij

Koronawirus w Urzędzie Miasta Łodzi. U pracowników dwóch wydziałów łódzkiego magistratu wykryto wirusa Sars-CoV-2. Osoby, które miały z nimi kontakt, zostały objęte kwarantanną. Informacje te potwierdził oficjalnie dyrektor wydziału zdrowia miejskiego urzędu przy Piotrkowskiej 104.

Koronawirus w Urzędzie Miasta Łodzi

U dwóch pracowników Urzędu Miasta Łodzi wykryto zakażenie koronawirusem. Kontakt z nimi miało 27 innych urzędników. Decyzją sanepidy wszyscy zostali objęci kwarantanną.

Dwóch pracowników UMŁ, którzy są zakażeni koronawirusem, odizolowano. Tam gdzie pracowało dwóch pracowników, u których potwierdzono infekcję Sars-CoV-2, przeprowadzono dezynfekcję i ozonowanie pomieszczeń. mówi SZYMON KOSTRZEWSKI, dyrektor wydziału zdrowia UMŁ

Zapewnił jednocześnie, że pomieszczenia, w których pracowała dwoje zakażonych koronawirusem urzędników, nie były dostępne dla interesantów.

Koronawirus w Działoszynie

U 56 pracowników producenta mrożonek w Działoszynie (pow. pajęczański) potwierdzono koronawirusa. W piątek (5 czerwca) w mieście ma zostać uruchomiony punkt typu drive thru do pobierania wymazów do badań na Covid-19.

Jak powiedziała Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego, do tej pory przebadano blisko 100 osób, wszystkich z jednej zmiany. Prawdopodobnie jedna z pracownic tej zmiany poszła z objawami grypy do lekarza. Okazało się, że choruje na Covid-19.

W piątek zbiera się powiatowy sztab kryzysowy z udziałem m.in. wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

Ze względu na sytuację epidemiczną wojewoda wnioskował do 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, aby w piątek uruchomić w Działoszynie punkt typu drive thru do poboru próbek do badań na Covid-19.

Z kolei wicestarosta pajęczański Paweł Sikora zapewnia, że mrożony asortyment spożywczy z zakładów nie stanowi żadnego zagrożenia dla klientów.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości