wtorek, 21 maja 2024

Lekarz z Opoczna Hubert Czerniak skazany. Ma zakaz praktyk lekarskich przez 2 lata. „Będę dalej leczył”

Udostępnij

Hubert Czerniak, lekarz z Opoczna znany w środowisku antyszczepionkowców został skazany przez Naczelny Sąd Lekarski. Ma zakaz wykonywania praktyk lekarskich przez 2 lata. Już jednak zapowiada, że nie przestanie leczyć, a jego pacjenci nie zostaną bez pomocy.

Hubert Czerniak i jego teorie

Hubert Czerniak praktykę lekarską prowadzi od ponad 20 lat. Jest czynnym lekarzem chorób wewnętrznych zarejestrowanym w łódzkiej izbie lekarskiej. Jednak nie dzięki medycznym dokonaniom w dziedzinie interny jest znany, a z kontrowersyjnych teorii. Czerniak należy do grona osób podważających zasadność szczepień. Mówi o utajnionych i przynoszących korzyści współpracach między lekarzami a koncernami farmaceutycznymi.

Współpraca ta ma gwarantować między innymi zyski właśnie ze sprzedaży szczepionek albo innych leków przeznaczonych do leczenia chorób przewlekłych. Zdaniem lekarza z Opoczna takie schorzenia można wyleczyć naturalnymi sposobami. Swoje teorie głosi podczas wykładów w całym kraju oraz w internecie.

Przez wiele lat tkwiłem w błędzie. Dałem się oszukiwać pseudoautorytetom. Medycynie klasycznej zależy nie na tym, żeby wyleczyć, ale żeby leczyć. Jest sporo lekarzy myślących w taki sam sposób, tylko boją się mówić o tym głośno. Siła pieniądze, siła koncernów i ich wpływ na izby lekarskie jest ogromna. głosi HUBERT CZERNIAK, na swoim kanale w internecie

Lekarz skazany

Sprawa lekarza z Opoczna ciągnie się od kilku lat. Początek ma w Okręgowej Izbie Lekraskiej w Łodzi, ponieważ to tam oburzeni teoriami Czerniaka pacjenci mieli składać skargi na niego. Wszczęto więc postępowania przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej, a następnie przed sądem lekarskim.

Tam w listopadzie 2019 roku zapadał wyrok skazujący lekarza. Za „propagowanie antyzdrowotnych postaw” sąd zawiesił mu na rok prawo wykonywania zawodu.  Hubert Czerniak odwołał się do sądu drugiej instancji, czyli Naczelnego Sądu Lekarskiego w Warszawie, ale i tu wyrok był skazujący.

Kwestionował zasadność szczepień, a głosząc poglądy niezgodne z aktualną wiedzą medyczną, które mogą szkodzić pacjentom, podpierał się autorytetem lekarza, co jest niedopuszczalne. wyjaśnia RAFAŁ HOŁUBICKI z Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie

Naczelny Sąd Lekarski zmienił jednak wyrok z roku na dwa zawieszenia prawa wykonywania zawodu. Zarzucił lekarzowi naruszenie kodeksu etyki lekarskiej.

Hubert Czerniak jednak broni nie składa i zapowiada kasację wyroku przed Sądem Najwyższym. Mówi też, że nie przestanie leczyć, choć nie jako lekarz a naturopata. Do tego nie potrzebuje zgody samorządu lekarskiego.

Dla lekarza najważniejsze jest to, czy potrafimy przywrócić ludzi do zdrowia. Nikt mi nie wykasuje wiedzy, którą zdobyłem podczas całej swojej nauki i praktyki lekarskiej. mówi HUBERT CZERNIAK

To pierwszy przypadek w Polsce tak surowej kary dla lekarza za złamanie etyki lekarskiej poprzez publiczne głoszenie teorii.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości