sobota, 18 maja 2024

Lekarz z Opoczna skazany za krytykowanie szczepień

Udostępnij

Hubert Czerniak został skazany za krytykowanie obowiązku szczepień oraz samych szczepionek, które jego zdaniem są szkodliwe dla zdrowia. Sąd Lekarski w Łodzi wydał wyrok 30 października, jednocześnie zawieszając lekarzowi prawo wykonywania zawodu na rok. Lekarz z Opoczna będzie się odwoływał.

Niepokorny Hubert Czerniak

Pochodzący z Opoczna lekarz znany jest z otwartej krytyki szczepień oraz głoszenia tez o powiązaniach firm farmaceutycznych z lekarzami, którzy do szczepień namawiają. Od lat publikuje w internecie filmy na ten temat, organizuje wykłady w całym kraju i udziela się publicznie.

Sprawa Czerniaka przed Okręgową Izbą Lekarską w Łodzi ciągnie się od kilku lat. Skargę na lekarza mieli składać do izby pacjenci, którym nie podobało się to, co głosi medyk. I to był powód wszczęcia postępowania najpierw przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej, a następnie przed sądem lekarskim.

Czerniak twierdzi jednak, że bezsprzecznie jest kolejną ofiarą ataku środowiska lekarskiego powiązanego finansowo z koncernami, które tracą na krytyce szczepień.

Każdemu z przesłuchań, na których w Łodzi stawiał się Hubert Czerniak, towarzyszyły protesty osób, które zgadzają się z jego twierdzeniami. Także w środę, 30 października, podczas ogłaszania wyroku, przed OIL przy Czerwonej w Łodzi zebrała się grupa osób ze Stowarzyszenia STOP NOP, zrzeszającego przeciwników obowiązku szczepień. Była m.in. prezes stowarzyszenia – Justyna Socha.

Zakaz wykonywania zawodu

Sąd Lekarski nie miał jednak wątpliwości, że lekarz z Opoczna jest winny i taki też wyrok wydał.

Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi uznał lekarza za winnego zarzucanego mu przewinienia zawodowego polegającego na szerzeniu postaw antyzdrowotnych, niezgodnych z przepisami kodeksu etyki lekarskiej, które zobowiązują lekarzy do postępowania zgodnie z aktualnie obowiązującą wiedzą medyczną.

mówi JUSTYNA KOWALEWSKA z łódzkiej izby lekarskiej

Sąd wymierzył lekarzowi karę zawieszenia prawa wykonywania zawodu na rok. To wyrok na poziomie pierwszej instancji, więc Czerniak już zapowiedział odwołanie się od niego do krajowej izby lekarskiej.


Hubert czerniak protest lodz

Komentarze Facebook

3 Komentarz

  1. Ten wyrok rzuca cien podejrzen na cale to towarzycho medyczne. Musze przeczytac ksiazke tego Haxleya co pokazuje Pan Mecenas. Przeczytalem „Nowe formy korupcji” i zaczyna ukmwaladac sie wcalosc. Ten komuszy sad w zasadzie potwierdzil tezy zawarte w powyzszej ksiazce. Na 100% szczepionki to jaki wal. Dziekuje komuszemu sadowi za otwarcie oczu 😉 Te wyszczepione komuchy sa dowodem, ze szczepienia dewastuja uklad nerwowy, szczegolnie mozg.

  2. Tak gwoli sprostowania pomówień zawartych w artykule… . Pan dr Hubert Czerniak nie opowiada się przeciwko szczepieniom ochronnym rozumianym jako zjawisko, tylko dąży do „przesunięcia” kalendarza szczepień obowiązkowych dla dzieci na okres po 6 miesiącu życia dziecka, kiedy mamy w miarę dojrzałą barierę krew-mózg. Bariera ta zapobiega przenikaniu oraz odkładaniu się w tkance mózgowej związków metali ciężkich, takich jak sole glinu (aluminium) czy tiomersal – sól sodowa kwasu sól sodowa kwasu etylortęciotiosalicylowego (rtęć) – stanowiących substancje pomocnicze oraz konserwujące obecne w większości obecnych na rynku szczepionek. Jest to o tyle ważne, że z punktu widzenia współczesnej wiedzy naukowej istnieje powiązanie pomiędzy zatruciem powyższymi substancjami, a późniejszym rozwojem autyzmu w wieku dziecięcym oraz innych chorób autoagresyjnych (inaczej autoimmunologicznych) w późniejszych latach życia, jak np. choroba Alzheimera, SM, czy choroba Parkinsona (zainteresowane osoby mogą z łatwością odszukać publikacje prof. Chrisa Exleya, który badał związek pomiędzy zatruciem metalami ciężkimi, a późniejszym występowaniem powyższych chorób). Po odejściu z partii Konfederacja pan doktor Czerniak nosił się przez moment (zanim dołączył do ugrupowania Skuteczni kierowanego przez Piotra Liroya Marca) z zamiarem założenia własnej partii politycznej. Jednym z założeń programowych ww. partii było m. in. powołanie do życia polskiej, niezależnej od producentów szczepionek instytucji, która miałaby na celu prowadzenie niezależnych badań nad szczepionkami pozyskanymi od zagranicznych koncernów przed dopuszczeniem ich do obrotu. Podsumowując, pan dr Hubert Czerniak NIE opowiada się przeciwko szczepieniom ochronnym.

Nie można dodawać komentarzy.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości